ایسنا : اصغر فرهادی در حاشیه دیدار با عوامل مستند «از ایران یک جدایی» از سینماگرانی که او را به سینما علاقه‌مند کردند قدردانی کرد.

شامگاه گذشته پنجم دی ماه فیلم مستند «از ایران یک جدایی» به کارگردانی کوروش عطایی و آزاده موسوی با حضور اصغر فرهادی، پریسا بخت‌آور‌، محمود دولت‌آبادی، علیرضا شجاع‌نوری،کیومرث پوراحمد در موزه سینما به نمایش درآمد.

اصغر فرهادی و حواشی اهدای جایزه اسکار به فیلم «جدایی نادر از سیمین» سوژه مستند «از ایران یک جدایی» است، هنرمندان حاضر پیش از نمایش فیلم پوستر یادبود این اثر را امضا کردند، فرهادی در ذیل امضایش بر پوستر این فیلم مستند از همه‌ی سینماگرانی که او را به سینما علاقه‌مند کردند،تشکر کرد.

موسوی یکی از کارگردانان این فیلم هم در سخنانی اظهار کرد: زمانی که در حال ساخت این مستند بودیم فکر نمی‌کردیم، روزی اکران عمومی شود به همین دلیل باید از گروه هنر و تجربه تشکر کرد.

وی باتشکر ویژه از اصغر فرهادی گفت: ایشان آشنایی قبلی با ما نداشتند اما به اشتیاق و شوق و ذوق به ما اعتماد کردند و توانستیم با ایشان همکاری کنیم.

کوروش عطایی دیگر کارگردان مستند «از ایران یک جدایی» هم گفت: این فیلم یک پایانامه دانشجویی بود که با ایده ثبت شب اسکار آغاز شد و هرچه جلوتر رفتیم دیدیم موضوع خیلی مهمتر از آن چیزی است که تصور می‌کردیم.

او ادامه داد: وقتی با مردم صحبت کردیم متوجه شدیم این مساله خیلی جدی است که پس از آن سراغ بزرگان می‌رفتیم و سرانجام کار را با یک ترکیب حرفه‌ای دانشجویی به پایان رساندیم.

در برنامه نمایش مستند «از ایران یک جدایی» تقریبا تمام عوامل این فیلم حضور داشتند که می‌توان به محمدرضا دلپاک (صداگذار)،‌ هایده صفی‌یاری (تدوینگر)، ستار اورکی (آهنگساز)،‌امیر مهران(انیماتور)، مجید یزدانی(فیلمبردار)،‌ مصطفی دهقانیان(فیلمبردار)‌،‌ مصطفی مصطفوی(صدابردار) و هاشم رمضانی(صدابردار) اشاره کرد.

به گزارش ایسنا،‌ کیوان کثیریان که اجرای برنامه نمایش را هم برعهده داشت‌ در بخشی از سخنانش از کیانوش عیاری که فیلم «خانه پدری» او اکران شده است،یاد کرد و از حاضران خواست که او را تشویق کنند.

منبع: