فیلم ساز دهنی ساخته امیر نادری که محصول سال ۱۳۵۲ است از هفته آینده در گروه سینماهای هنر و تجربه به نمایش در می آید .
به گزارش روابط عمومی هنر و تجربه، این فیلم از ۱۶ دی اکران خود را در سینماها آغاز خواهد کرد .
نخستین نمایش فیلم “ساز دهنی” در روز سه شنبه هفته آینده در ساعت ۱۷ در موزه سینما خواهد بود و بعد از آن در روز چهارشنبه در ساعت ۱۵ در سینما آزادی نمایش خواهد داشت.
داستان فیلم “ساز دهنی” درباره امیرو پسرکی است ساده و سرشار از حرکت، که در حوالی بوشهر زندگی می کند. او آن قدر افسار گسیخته است که همیشه یک پای دعوای همسن و سال های خودش است. عبدالله نوجوانی است که پدرش، برای آنکه او را به ختنه کردن راضی کند، یک ساز دهنی به او می دهد. بچه های بندر به ساز عبدالله علاقه مند می شوند، و عبدالله در ازای کولی گرفتن از بچه ها سازش را در اختیار آنها می گذارد. امیرو بیش از دیگران به ساز علاقه مند می شود، و بیش از دیگران به عبدالله کولی می دهد. مادرش (شهلا درویشی) او را سرزنش می کند و یکی از بچه ها او را «خر عبدول کل عبدالله» می خواند و باعث می شود که او به خود بیاید و در پناه کشتی به گل نشسته ای، در سکوت، اشک بریزد. او، پس از این که در آب دریا آب تنی می کند، ساز دهنی را از دست عبدالله می رباید و پس از عبور از کوچه پس کوچه های شهر بندری ساز را در دریا می اندازد تا خود را از زیر بار ذلت خلاص کند.

بازیگران: مسعود گودرزی، مهدی جوادی، شهلا درویشی، محمود وفابخش، اسحاق احمدزاده، عباس رئیسی، جمعه طنین، یعقوب مرادزاده، محمد مرادزاده، عباس پوراحدی، جمعه وفابخش

عوامل فیلم
کارگردان : امیر نادری
فیلمنامه نویس : امیر نادری
مدیر فیلم برداری : علیرضا زرین دست
تدوین : سهراب شهید ثالث
سال تولید : ۱۳۵۲
نوع فیلم : سینمایی
جوایز جشنواره ها : • مدال طلای شهر جیفونی، سال ۱۳۶۹ • جایزه گریفون برنزی یادبود دومنیکو مکولی