مستند «کهریزک، چهار نگاه»که  از روز ۴ دی ماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش در آمده است با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، محسن امیر یوسفی کارگردان یکی از اپیزودهای این مستند در یادداشتی که در اختیار گروه هنر و تجربه قرار داده نوشته است: وقتی اولین بار برای بازدید به همراه بقیه کارگردانها به آسایشگاه خیریه کهریزک وارد شدم بیحوصله بودم و فکر میکردم چه سوژه ای میتوانم پیدا کنم ولی ساعتی بعد با دیدن شور و هیجان سالمندان و معلولین واقعاً متقاعد شدم که اینجا محلی برای زندگی است نه زنده ماندن. و بعد دیدن رضابختیاری عزیز و گروه تئاتر آسایشگاه که برایم تجربه ای شگفت انگیز از بلندپروازی، قدرت روحی و صداقت بود. بعد از آن تنها سعی کردم این شگفتی را در “هملت در کهریزک” نشان دهم.

این مستند که چهار اپیزود به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، محسن امیریوسفی، پیروز کلانتری و بهمن کیارستمی است، نگاه چهار فیلم‌ساز به سالمندان و معلولین است که در آسایشگاه «کهریزک» نگهداری می‌شوند یا تحت درمان هستند.

اپیزود اول: وضعیت زنان سالمند مرکز توانبخشی کهریزک و بانوان حامی آنها در فیلم بررسی می شود و فیلمساز به مرور دغدغه های شخصی خود و وضعیت مادر سالمندش را هم مطرح می کند.
اپیزود دوم: یک مددجوی نابینا و معلول جسمی که کارگردان تئاتر میباشد، قصد دارد نمایشنامه هملت را با بازی خودش روی صحنه تئاتر آسایشگاه ببرد.
اپیزود سوم: گذران روزانۀ پیرمردهای آسایشگاه با نکته ها و روایت هایی از خود آن ها همراه شده است.
اپیزود چهارم: در روز عید قربان در کنار اهدای نذورات و کمکهای خیرین به آسایشگاه، تعداد زیادی از سالمندان و معلولین آسایشگاه لباس احرام پوشیده و به دور ماکتی از کعبه مراسم حج را انجام میدهند.