مستند «کهریزک، چهار نگاه» که از روز ۴ دی ماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش در آمده است با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این مستند که چهار اپیزود به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، محسن امیریوسفی، پیروز کلانتری و بهمن کیارستمی است، نگاه چهار فیلم‌ساز به سالمندان و معلولین است که در آسایشگاه «کهریزک» نگهداری می‌شوند یا تحت درمان هستند.

اپیزود اول: وضعیت زنان سالمند مرکز توانبخشی کهریزک و بانوان حامی آنها در فیلم بررسی می شود و فیلمساز به مرور دغدغه های شخصی خود و وضعیت مادر سالمندش را هم مطرح می کند. اپیزود دوم: یک مددجوی نابینا و معلول جسمی که کارگردان تئاتر میباشد، قصد دارد نمایشنامه هملت را با بازی خودش روی صحنه تئاتر آسایشگاه ببرد. اپیزود سوم: گذران روزانۀ پیرمردهای آسایشگاه با نکته ها و روایت هایی از خود آن ها همراه شده است. اپیزود چهارم: در روزعید قربان در کنار اهدای نذورات و کمکهای خیرین به آسایشگاه، تعداد زیادی از سالمندان و معلولین آسایشگاه لباس احرام پوشیده و به دور ماکتی از کعبه مراسم حج را انجام میدهند.

جوایز و حضورهای موفق این مستند عبارتند از: برنده جایزه بهترین تدوین مستند برای اپیزود “هملت در کهریزک” ( پیمان خاکسار- بهمن کیارستمی)– جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۰، کاندیدای بهترین کارگردان مستند برای اپیزود “هملت در کهریزک” (محسن امیریوسفی)– جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۰ و برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره دوبی – ۲۰۱۲

بازنشر در پانا: