این روزها مستند «کهریزک چهار نگاه» ساخته مشترک رخشان بنی‌اعتماد، محسن امیریوسفی، بهمن کیارستمی و پیروز کلانتری در گروه سینمایی هنروتجربه اکران شده است که در در اپیزود متعلق به محسن امیر یوسفی شوخی جالب و بامزه ای با موضوع هدفمندی یارانه ها شده است.

به گزارش بولتن نیوز، محسن امیریوسفی کارگردان فیلم بحث برانگیز «آشغال های دوست داشتنی» است که هنوز امکان اکران عمومی را در سینماها پیدا نکرده است.

مستند «کهریزک چهار نگاه» سه سال پیش در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و آن طور که سایتهایی مثل پارس توریسم وخبر آنلاین در آن زمان خبر دادند نمایش این فیلم در سینما فلسطین در روز یکشنبه شانزدهم بهمن‌ماه بااستقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شد.

در این مستند چهار اپیزودی بنی‌اعتماد با نگاهی شخصی و در پیوند با دغدغه‌های خودش، وضعیت زنان سالمند را به تصویر کشیده است.
محسن امیریوسفی تدارک اجرای نمایش «هملت» توسط گروه تئاتر معلولان آسایشگاه را محور کار قرار داده، کلانتری نحوه گذران روزمره مردان سالمند را با نکته‌ها و روایت‌هایی از خود آنها همراه کرده و بهمن کیارستمی مراسم عید قربان را در کهریزک به تصویر کشیده است.

می‌توان گفت «کهریزک چهار نگاه» مستند منحصر به فردی در سال‌های اخیر سینمای ایران است از یک سو فیلمسازی چون رخشان بنی‌اعتماد یکی از این اپیزودها را ساخته و از سویی دیگر اپیزود دوم این فیلم ساخته محسن امیریوسفی است که با ساخت فیلم‌های مطرح و جنجال برانگیزی چون «خواب تلخ» و «آتشکار»،و آشغالهای دوست داشتنی به کارگردان شناخته شده ای در بین علاقه‌مندان سینما و منتقدان تبدیل شده است.

اپیزودی که امیریوسفی ساخته از مفرح‌ترین بخش‌های این مستند است و مردم استقبال عجیبی وغریبی از این بخش کردند. در بخش‌هایی از این مستند شوخی جالبی با موضوع یارانه‌ها شده که در نوع خوب قابل توجه است.اپیزودهایی که کلانتری و کیارستمی ساخته‌اندهم ویژگی‌های قابل توجهی دارند.
منبع: