سی و یکمین جلسه نمایش فیلم سینما روایت با نمایش فیلم کوتاه “میتینگ” به کارگردانی امیرحسین ربیعی برگزار شد. در نشست بررسی این فیلم علاوه بر رسول شادمانی مجری نشست، امیرحسین ربیعی کارگردان و مهدی آذرپندار فعال رسانه ای هم حضور داشتند. که در آن نکته هایی هم درباره وضعیت سینمای جوان و هنر و تجربه مطرح شد .

آذرپندار که در بخشی از این نشست  درباره یکی از معضلات فیلم کوتاه در ایران که درگیری در کلیشه هاست صحبت می کرد، گفت: از دیرباز جشنواره ای به نام جشنواره فیلم کوتاه تهران را داشته ایم که برای تشخیص عیار فیلمهای کوتاه نیز بیشتر به همین جشنواره تکیه می شده است.

وی افزود” اگر بخواهیم وضعیت این جشنواره را بررسی کنیم کافی است دو دوره آن را رصد کنیم تا از دوره سوم بفهمیم همه چیز در حال تکرار شدن است. این تکرار برآمده از مدل انجمن سینمای جوان است که فیلمسازان را به سمت تکرار سوق می دهد. مدل انجمن سینمای جوان آن قدر تکثیر شده که دیگر جذاب نیست. جالب اینجاست که همین فیلمسازان برآمده از سینمای جوان وقتی به سمت سینمای بلند می آیند نیز همان سبک تکراری را ادامه میدهند و همین است که وقتی با کلی هزینه یک گروه سینمایی برای فیلمسازان این سبک موسوم به “هنر و تجربه” تاسیس میشود هم مردم حتی نمی توانند یک ربع از فیلمهای این گروه را تحمل کنند.

وی با تاکید ادامه داد: انتهای مسیر سینمای جوان همین گروه سینمایی “هنر و تجربه” است و سینمای جوان نمی تواند از سطح “هنر و تجربه” بالاتر رود.