سرتیپی : هنر وتجربه ثابت کرده که می توان به آینده آن امیدوار بود
علی سرتیپی تهیه کننده سینمای ایران معتقد است که بعد از دو تا سه بار تجربه ناموفق در زمینه اکران فیلم های خاص، حقیقتا نمی شد درباره موفقیت هنر و تجربه نظر قطعی داد،اما طی چند ماه گذشته ثابت کرد که می توان به اینده آن امیدوار بود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه ، مدیر عامل شرکت فیلمیران  می گوید: «زحمات زیادی برای اجرای این طرح کشیده شد، تعدادی فیلم خوب در سینماهای خوب نمایش داده شد و به نظر من اتفاق بسیار خوشایندی است و با تمام کسانی که فیلم هایشان در این گروه سینمایی اکران شده است گفت و گو می کنم از این اتفاق راضی هستند و امیدوارم یک روند کوتاه مدت نباشد.»

سرتیپی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد میزان فروش در این گروه سینمایی اهمیت دارد؟ گفت: «قطعا فیلم هایی که در این گروه سینمایی اکران شدند امیدی به فروش نداشتند. اما قطعا با این طرح دیگر برای فیلم از سمت خود انها هزینه ای نمی شود و فیلم ها نیز دیده می شود. اگر قرار بود هر فیلمسازی فیلمش را به طور طبیعی اکران کند چیزی بالغ بر ۴۰-۵۰ میلیون هزینه برای انها داشت و در این طرح نه تنها هزینه نمی کنند بلکه به نحو مطلوبی نیز فیلم هایشان دیده می شود و این امتیاز بسیار خوبی است.»

او ادامه داد: «امیدوارم گروه سینمایی هنر و تجربه به سود دهی برسد. استقبال از سمت مخاطبان بسیار خوب است و امیدوارم صاحبان بسیاری از فیلم هایی که مخاطب خاص تر دارند با دیدن این استقبال به فکر اکران عمومی نباشند و تعداد فیلم های خوبی که در این گروه به نمایش در می اید روز به روز بیشتر شود و بازدهی مالی بهتری نیز داشته باشد.»

مرتضی شایسته: اهمیت هنر و تجربه در دیده شدن فیلم هایی است که شاید هیچ وقت به اکران نمی رسیدند

همه ما باید از این طرح حمایت کنیم
مرتضی شایسته نیز که با فیلم «روایت ناپدید شدن مریم » در این گروه سینمایی حضور دارد، از موفقیت این گروه سینمایی صحبت می کند و معتقد است که موفقیت های این گروه رفته رفته بیشتر خواهد شد.

او بازدهی مالی این گروه را منوط به افزایش سالن ها می داند و می گوید: «طبعا با اضافه شدن سالن ها مخاطبان بیشتری نیز جذب این گروه سینمایی خواهند شد و فروش بالایی نیز خواهند داشت.»

او ادامه داد: «چیزی که بیش از فروش بالای فیلم در این گروه سینمایی اهمیت دارد،دیده شدن فیلم هایی است که شاید هیچ وقت به اکران نمی رسیدند. در این میان فیلم هایی نیز هستند که فروش خوبی هم دارند اما قطعا نمی توان منتظر فروش های عجیب و غریب در این گروه سینمایی باشیم چرا که تعداد سالن های کمی دارد و از سمت دیگر نیاز مند زمان بیشتری است که مخاطبان بیشتری جذب کند.»
شایسته در پاسخ به این پرسش که به عنوان تهیه کننده که فیلمی در این گروه سینمایی دارد، انتظارش از فروش فیلم براورده شده است یا خیر؟ گفت: «قطعا انتظار من بیشتر بود اما از اینکه مخاطبان از فیلم استقبال کردند و در این گروه سینمایی اکران شد خوشحالم. مهم این بود که فیلم دیده شود. کار فرهنگی مشابه این طرح نیاز به حمایت دارد و همه ما باید از این طرح حمایت کنیم تا به جایگاهی که باید برسد و لازم است از همه کسانی که برای سرپا ماندن این طرح تلاش می کنند سپاسگزار باشیم.»