مراسم رونمایی از فیلم «داره صبح میشه» با حضور یلدا جبلی کارگردان، فردین خلعتبری آهنگساز و طراح صحنه، رویا نونهالی و الهه حصاری بازیگران این فیلم در سینما گالری پردیس ملت برگزار شد و این فیلم با شعار «هر وقت چیزی را داری و باز دلت برایش بتپد…» رونمایی شد.
ابتدای این مراسم یلدا جبلی درباره فیلمنامه و تم اصلی این فیلم گفت: فیلم داره صبح میشه روایتگر ۴ اثر موازی و در عین حال در هم تنیده است که یک شبه با هم به روی کاغذ نیامد. این قصه ها در امتداد هم هستند و در جاهایی به هم گره می‌خورند.
وی ادامه داد: فیلمنامه کاملا دیالوگ محور است و جاذبه فیلم هم به ارتباط و دیالوگ‌های میان شخصیت‌ها است. این فیلم نیازمند مخاطب باحوصله و باهوش است که با قصه همراه شود. از اینکه این فیلم در بخش هنر و تجربه پذیرفته شد، احساس خوشایندی دارم.
خلعتبری که برای اولین بار به عنوان طراح صحنه در یک فیلم سینمایی حضور پیدا کرده در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به سختی‌های کار در این حرفه سینمایی بیان کرد: با تجربه کردن طراحی صحنه در یک فیلم متوجه سختی‌های کار در این زمینه شدم. به دلیل نبود شهرک و استودیوهای مناسب تلویزیونی باید برای بسیاری از دکورها همه چیز از نو ساخته شود. شاید این فیلم اولین و آخرین تجربه کاری من در زمینه طراحی صحنه باشد چرا که کار بسیار دشواری است.
این آهنگساز افزود: برای آهنگسازی کار سر صحنه حضور پیدا می‌کردم و با کارگردان درباره فیلمنامه صحبت می کردیم و من هم تا حدودی نظر دادم. البته این کاری است که در فیلم‌های قبلی‌ام هم انجام داده‌ام. حضور بازیگران خوب در این پروژه همکاری را برای من راحت‌تر می‌کرد.
جبلی هم درباره چرایی انتخاب خلعتبری به عنوان طراح صحنه فیلمش گفت: آقای خلعتبری ضمن دارا بودن سلیقه متعالی، شناخت خوبی هم از فیلمنامه و هم از سلیقه من داشت و این امر کمک زیادی به فیلم می‌کرد.
در ادامه خلعتبری با اشاره بر نبود فضای رقابتی برای بخش‌های فنی در فیلم‌های پذیرفته شده در «نگاه نو» از مسئولان جشنواره خواست که این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند.
کرمی در واکنش به انتقاد خلعتبری گفت: این کمبود در یکی دوسال اخیر بیشتر حس می‌شود چرا که تعداد فیلمسازان اولی با آثار درخور توجه افزایش یافته است و شاهد فیلم‌های خوبی از آنان از هر لحاظ بوده‌ایم.
پس از آن خلعتبری عنوان کرد: به وجود آمدن گروه «هنر و تجربه» اتفاق شگرف سینمای ایران است. جریانی است که خیلی مرتبط با صفحات مجلات زرد نیست، بلکه مربوط به یک جریان فکری است.
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته کارگردانان مهمی را فراموش کردیم زیرا فضایی برای عرضه آثارشان وجود نداشت چرا که گیشه مهم‌ترین بخش بود. حقیقت این است که گیشه مهم‌ترین موضوع سینما نیست بلکه مهم‌ترین موضوع اقتصاد سینما است.
خلعتبری «داره صبح میشه» را فیلمی کم بودجه که به نسبت میزان هزینه تولید، فروش خوبی خواهد داشت، معرفی کرد.
جبلی در مورد انتخاب بازیگران فیلم شرح داد: برای انتخاب بازیگران چیزی فراتر از معجزه اتفاق افتاد. به طرز معجزه‌آسایی هر کس را که از ابتدا مد نظرم بود، پذیرفت تا در این فیلم بازی کند.
جبلی گفت: این فیلم احساسات و عواطف از یاد رفته در سینما را برایتان یادآوری می‌کند.
خلعتبری بیان کرد: مدت‌هاست که در جشنواره احساسات کم به چشم می‌خورد و این امر با ذات جشنواره تطابق ندارد. خواهش می‌کنم با مهربانی فیلم‌های هم را ببینیم به خصوص جامعه مطبوعات که گاهی کاری می‌کنند که در حق کارگردان‌هایی اجحاف می‌شود که فیلم‌های خوبی ساخته‌اند. ادب هنری را باید بیاموزیم و از یاد نبریم و مراقب فیلمسازان سالخورده سینمای ایران باشیم. بد است که فیلمساز از جامعه مطبوعات دلزده شود.
رویا نونهالی نیز در برنامه رونمایی از فیلم «داره صبح میشه» حضور یافت و در خصوص همکاری با یلدا جبلی به عنوان فیلمساز اولی که در جشنواره امسال حضور دارد، گفت: به دعوت مریم بهاری با خانم جبلی قرار گذاشتم. به علت مشغله زیاد در آن دوران مردد بودم که کار را قبول کنم یا نه، اما بعد از صحبت با او متوجه خوب بودن کار شدم و دیگر نتوانستم به او نه بگویم.
رویا نونهالی بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: این روزها در فیلم‌هایی از کارگردانان بزرگ (از نظر منتقدان و تعداد جوایز) بازی می‌کنیم ولی متاسفانه آنچه که در نهایت روی پرده و تمام شدن فیلم می‌بینیم با تصوری که از قبل وجود داشته، بسیار متفاوت است.
پس از پخش آنونس «داره صبح میشه» الهه حصاری دیگر بازیگر جوان این فیلم که نقش روبه‌روی امیرحسین آرمان را بازی می‌کند، گفت: در این فیلم نقش گلی، دختری را ایفا می‌کنم که شب قبل از ازدواج رسمی‌اش اتفاقاتی برایش می‌افتد. معتقدم حضورم در این فیلم تجربه خوبی در کارنامه کاری‌ام خواهد بود. پس از صحبت با یلدا جبلی و توضیحات او درباره نقشم، متوجه شدم که انرژی خوبی قرار است میان‌مان تبادل شود. از اعتماد او برای سپردن این نقش به من با وجود سختی‌اش سپاسگذارم.
حصاری از تجربه خوب همکاری با خلعتبری ابراز خرسندی کرد و اظهار کرد: آقای خلتعبری به علت تواضع و فروتنی خاصش سبب دلگرمی و آرامش گروه می‌شد و در هر کاری که حس می‌کرد نیاز به کمکش وجود دارد، دریغ نمی‌کرد.
نونهالی اظهار کرد: این فیلم به تماشاگر باحوصله نیاز دارد که در دنیای امروز بسیار کم‌اند. آدم‌هایی که دنبال کارهای ویژه بروند. «داره صبح میشه» فیلمی است که مخاطب خاص دارد اما در کنار آن مخاطب عام را هم جذب می‌کند.
در ادامه حصاری اظهار کرد: بازی در این فیلم و در مقابل امیرحسین آرمان برایم تجربه خیلی خوبی بود. یکی از بهترین لوکیشن‌های فیلم مربوط به اپیزود ما بود و من خدا را شکر می‌کنم و لحظه شماری می‌کنم برای اینکه فیلم را ببینم.
نونهالی عنوان کرد: چیزی که مرا برای بازی در این فیلم ترغیب می‌کرد، انرژی فردین خلعتبری و یلدا جبلی بود. هر کس این فیلم را ببیند از این پس فیلم‌های جبلی را دنبال خواهد کرد.
در پایان حصاری به عنوان جمله تبلیغاتی گفت: «داره صبح میشه» یکی از فیلم‌هایی است که تمام مخاطبان را جذب می‌کند. بازی‌های متفاوت و قصه فیلم که درباره قضاوت، تصمیم و عشق است که در این روزها کمرنگ شده است. با عشق دعوتتان می‌کنم این فیلم پر از عشق را ببینید.
در پایان رویا نونهالی جمله «هر وقت چیزی را داری و باز دلت برایش بتپد، آن عشق است.» را به عنوان شعار فیلم مطرح کرد و از پوستر فیلم نیز رونمایی کرد.
منبع :