ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» روز شنبه ساعت ۱۵:۰۰ در گالری پردیس ملت با حضور عوامل فیلم «مردی که اسب شد» برگزار شد.
ثقفی با شعار «مردی که اسب شد» از فیلم جدید خود رونمایی کرد.
، ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» ظهر روز شنبه میزبان علی اکبر ثقفی، ملیسا ذاکر، لئون هفتوان و امین جعفری شد.
در ادامه نشست های «یک فیلم، یک سلام» احسان کرمی گفت: این برنامه جهت تکریم مخاطبان سینما تهیه شده است.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: من دیگر نمی توانم بدون گاری راه برم و بایستم، اسب نمی توانست راه برود و بایستد من..اسب…اسب…من…
علی اکبر ثقفی تهیه کننده «مردی که اسب شد» گفت: این فیلم، اولین فیلمی است که در رونمایی آن کارگردان حضور ندارد و درگیر فیلم است.
در ادامه تهیه کننده این فیلم درباره نحوه شکل گیری این فیلم افزود: این فیلم حال و هوای فیلم های امیرحسین ثقفی «کارگردان» را دارد ولی با این وجود یکی از متفاوت ترین فیلم های او به شمار می رود.
در ادامه برنامه وی درباره ایده شکل گیری این فیلم بیان کرد: این ایده سالها در ذهن امیرحسین ثقفی بود با توجه به بازخوردهایی که این فیلم به دنبال داشت خواهید دید که فیلم در حال و هوای دیگری ساخته شده است.
ثقفی تاکید کرد: اگرچه ظاهر فیلم آرام است اما یک نوع خشونت در فیلم نهفته است پس می توانم بگویم سخت ترین فیلمی بود که تا به حال ساختیم چراکه این فیلم در ۳ استان مازندران، گیلان و گلستان تولید شد و ۵ ماه بازبینی لوکیشن داشتیم که در کل شاهد ۵۰ سکانس خواهیم بود.
وی درباره فیلمبرداری امیر جعفری گفت: امیر جعفری با انرژی ای که گذاشت باعث شد فیلم با فیلمبرداری خوبی ساخته شود و با دغدغه هایی که قبل از فیلمبرداری داشتیم گروه به خوبی توانست انرژی خود را برای بهتر شدن فیلم بگذارد.
این تهیه کننده افزود: وقتی فیلم را ببینید متوجه می شوید که آقای جعفری تمام تلاش خود را برای فیلمبرداری خوب انجام داده است.
ثقفی با اشاره به انتخاب بازیگران و تیزر فیلم گفت: ابتدا در رابطه با تیزر فیلم باید به این موضوع اشاره کنم که ما هنوز تیزر آماده ای نداریم و همچنین در رابطه با بازیگران فیلم من همیشه راغب بودم که در این کار از بازیگران چهره استفاده شود هم برای دیده شدن فیلم و همچنین جذب گیشه اما پسرم با این موضوع مخالف بود.
وی با بیان اینکه با اطمینان این فیلم را ساخته شد تصریح کرد: باید فیلم دیده شود چراکه معتقدم یکی از متفاوت ترین فیلم ها خواهد بود. با سیاستی که دبیر جشنواره دنبال کرده است این فیلم در گروه هنر و جربه رونمایی خواهد شد.
این فیلم جدا از همه مختصات فیلمی خاص است و در «مردی که اسب شد» همه مسائل فنی از جمله بیان موضوع رعایت شده است.
ثقفی معتقد است؛ نکته ای که اهمیت ویژه ای دارد لوکیشن فیلم است که در دشتی گرفته شده آن هم بدون هیچگونه امکانات.
وی در ادامه با اشاره به فیلم خود گفت: من شعاری ندارم ولی اگر بخواهم شعاری برای فیلم خود بگویم «مردی که اسب شد» پیام فیلم من است.
درباره گرفتن سیمرغ در جشنواره افزود: بعضی از فیلم ها بعد از سالها ماندگار می شوند اما من معتقدم این جشنواره تنها جشنی است و هر تصمیمی که داوران در ارتباط با فیلم ها مدنظر قرار دهند مورد احترام من است.
ثقفی با این توضیح که ۲ تانکر ۱۲ هزار لیتری آب روی بازیگران ریخته شده است بیان کرد: این فیلم مخاطبان خاصی دارد چراکه ۷۰ درصد از صحنه های فیلم بسیار فوق االعاده به تصویر در آمده است.
منبع : ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

برچسب‌ها: