ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام»در بخش اول، روز شنبه ساعت ۱۰:۳۰ در گالری پردیس ملت با عوامل فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» برگزار شد.
این برنامه میزبان بهرام توکلی کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه کننده، گلاب آدینه و سعید آقاخانی بازیگران این فیلم بود..
در این برنامه که اجرای آن بر عهده احسان کرمی است از آنونس، شعار و پوستر فیلم رونمایی شد .در ابتدای این مراسم احسان کرمی (مجری برنامه) گفت: این چهارمین روز از ویژه برنامه های «یک فیلم، یک سلام» است که هدف اصلی آن تکریم مخاطبان سینمای ایران و ارتباط بیشتر با اصحاب رسانه است.
در ادامه بهرام توکلی کارگردان «من دیه گو مارادونا هستم» در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در جشنواره شاهد یک فیلم کمدی باشیم بیان کرد: فیلم من در رده آثار اجتماعی قرار دارد و نمی توان به آن کمدی گفت تنها درون مایه ای از کمدی در آن نهفته است.
جواد نوروزبیگی تهیه کننده این فیلم در پاسخ به سوال کرمی درباره اینکه آیا شما قصد دارید با حضور بازیگران معروف گیشه را در اختیار خود بگیرید عنوان کرد: از ابتدای سال که تصمیم گرفتیم فیلم را کلید بزنیم همه جوانب را در نظر گرفتیم؛ جشنواره و حتی بین المللی بودن آن.
توکلی با اشاره به نحوه انتخاب بازیگران خود گفت: صادقانه می گویم این فیلم بسیار متنوع است و تجربه متفاوتی را برای من رقم زد چراکه سالها ایده ساخت چنین فیلمی در ذهنم بود.
وی بیان کرد: در سینمای ایران بازیگران همیشه دسته بندی می شوند. جنس بازی آقاخانی برایم بسیار مهم بود چراکه در حرفه بازیگری تجربه بسیاری دارد.
نوروزبیگی از استقبال این فیلم در جشنواره گفت: امیدوارم این فیلم در جشنواره با استقبال خوبی مواجه شود فکر می کنم این فیلم یکی از بحث برانگیزترین فیلم های جشنواره باشد امیدوارم مارادونا دعوت ما را برای حضور در این جشنواره را بپذیرد.
در ادامه مراسم احسان کرمی در خصوص معرفی دیگر عوامل فیلم گفت: علی باقری عکاس، محمد نجاریان ساخت تیزر و هومن بهمنش به عنوان مدیر فیلمبرداری در این اثر سینمایی حضور داشتند.
توکلی درباره استقبال از فیلم خود در جشنواره فجر گفت: مثل هر کار دیگری سعی کردم فیلم خوبی را به جشنواره برسانم نسخه اولیه این فیلم را یکسال و نیم گذشته نوشتم چند روز بعد از همکاری با نوروزبیگی فیلمنامه بازنویسی شد این فیلم به نظر من فضای غیرجدی دارد البته نمی توان به آن کمدی گفت.
وی با بیان اینکه در شرایط سینمای ایران فیلم ها تحت فشار تولید می شوند و این فیلم برایم تجربه شیرینی بود افزود: به خاطر آنچه که این روزها می شونم متاسفم همه ما به عنوان دست اندرکار جشنواره برای این نهاد احترام قائل هستیم و ما اهالی سینمایی نباید به آن ضربه بزنیم.
توکلی یادآور شد: به نظر من در سینمای ایران موضع “انتقاد شدیدتر تاثیرگذاری بیشتری” به یک تفکر تبدیل شده و به نظر من این حرکت نادرست استو هرچیزی را به نفرت تبدیل نکنیم این اتفاقات باعث ضربه به سینمای ما می شود.
توکلی با اشاره به اینکه با ۶ فیلم در جشنواره امسال شرکت کردم بیان کرد: تنها ۳ عنوان از فیلم هایم به جشنواره راه یافت و این فیلم مفرح و تقریبا فوتبالی است.
وی تاکید کرد: برای این فیلم حرف خاصی ندارم بیشتر آرزو دارم که در اکران عمومی دیده شود. به هرحال مطمئنم این انرژی نهفته در سینمای ایران باعث می شود هرسال تعدادی کارهای خوب و درخشان دیده شود.
گلاب آدینه نیز در رونمایی از فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» از همکاری خود با توکلی گفت: با استقبال این سناریو را پذیرفتم و همه چیز مورد توافقم قرار گرفت در مورد فیلم هم راضی هستم.
گلاب آدینه با اشاره به اینکه فضای تولید این فیلم از نظم و ترتیب خوبی برخوردار بود افزود: توکلی را کارگردانی جدی و مصمم دیدم چون نهایت تمرکز خود را بر روی این فیلمنامه گذاشت.
آدینه تصریح کرد: تنها عاملی که باعث شد این فیلمنامه را قبول کنم حرفه ای بودن آن و همچنین دکوپاژی که در این فیلم ما را به وجد می آورد بود.
در ادامه سعید آقاخانی از دیگر بازیگران این فیلم در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اینکه امسال جشنواره برای آقاخانی متفاوت تر از سال گذشته است یا خیر؟ گفت: از بازی در این فیلم بسیار راضی هستم اگرچه فیلم را ندیده ام اما امیدوارم به خوبی دیده شود. درست است که تقریبا فیلم درباره بازی فوتبال است اما هیچ وقت رابطه خوبی با فوتبال نداشتم؛ من نقش متفاوتی را در این فیلم بازی کردم که در پی آن داستانی روایت می شود.
آدینه از کاراکتر خود در فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» گفت: در این فیلم نقش دو خواهر دوقلو را بازی می کنم البته در دو صحنه آن، دخترم (نورا هاشمی) ایفاگر نقش بدل من است.
وی در ادامه در خصوص اینکه فکر می کنید این فیلم سیمرغ را به خود اختصاص دهد یا خیر گفت: متاسفانه هنوز فیلم را ندیده ام و آنقدر هیجان دیدن فیلم را دارم که نمی توانم در حال حاضر در مورد سیمرغ گرفتن فیلم نظری دهم، فکر میکنم فیلم مفرحی است که ارزش یک بار دیدن را داشته باشد.
در ادامه آقاخانی بازیگر این فیلم عنوان کرد: این فیلم قصه جذابی را دنبال میکند تماشاگر با دیدن آن حال وهوای فوتبال را درک می کند و آن را دوست خواهد داشت.
همچنین وی افزود: هنوز فیلم را ندیده ام به همین خاطر درباره سیمرغ گرفتن آن نمی توانم نظری دهم اما می توانم بگویم تجربه جدید و متفاوتی را دنبال کردم، توکلی فیلمنامه را بارها بازنویسی کرد که این موضوع باعث تغییرات زیادی در فیلم شد.
آقاخانی در پایان شعار فیلم را اینگونه عنوان کرد: «فرا فکنی دسته جمعی جهت کاهش عذاب وجدان عمومی»؛ البته احساس می کنم نام فیلم همان شعار است.
در خلاصه داستان فیلم آمده است:
تو می دونی من از چیه مارادونا خوشم میاد؟ از اینکه تو زندگیش هیچوقت واقعیت و رویا براش مرز نداشت، وقتی بازی می کرد با همه وجودش بازی می کرد، پرواز می کرد، بازی نمی کرد، وقتی معتاد شد یه کوه کوکائین می ریخت جلوش د بکش همه چیز و تا تهش می رفت، خودشو لوس نمی کرد… همه اش برای این بود که واقعیت و رویا براش مرز نداشت، اگه هم داشت اون نمی تونست مرزشونو تشخیص بده.
در این فیلم گلاب آدینه، سعید آقاخانی، هومن سیدی، ویشکا آسایش، مهسا علافر، سارا بهرامی، پانته آ پناهی ها، سهی بانو ذوالقدر، علی استادی، میثاق زارع، سجاد تابش و با حضور بابک حمیدیان، جمشید هاشم پور و صابر ابر، بازیگران خردسال: محمد امیر مشهدی نصرالله و آوا حکانی به ایفای نقش می پردازند.
منبع : ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر