هنر و تجربه: مهرداد غفارزاده دو سال پیش با فیلم «گیرنده» در جشنواره فیلم فجر شرکت کرد. گیرنده به گفته کارگردان یک فیلم اجتماعی جاده‏ ای بود که کمی هم حال و هوای طنز داشت و سعید راد در آن نقش یک مرد روستایی را بازی می‏ کرد. داستان «دریا و ماهی پرنده» اما برخلاف گیرنده، در یک لوکیشن می گذرد. البته علاقه به حضور بازیگرهای شناخته شده در این فیلم هم وجود دارد، چنان که همایون ارشادی ، امیر حسین رستمی و نیوشا ضیغمی در این فیلم بازی می کنند. غفارزاده از نویسندگی داستان‏ های کوتاه فعالیت هنری خود را آغاز کرده و مدتی هم در مطبوعات و رادیو فعالیت داشته و با نویسندگی و سپس کارگردانی برنامه‏ های تلویزیونی کار خود را ادامه داده است. فیلم قصه یک نوجوان بزهکار را در یک مرکز بازپروری روایت می کند.جرقه قصه این فیلم با دیدن نقاشی‏ های متفاوت کودکان در یک مرکز بازپروری برای غفارزاده زده شده است. طبق گفته کارگردان تحقیق و نگارش فیلم نامه این فیلم سه ماه طول کشیده و پنج بارهم بازنویسی شده است. نقش محوری این فیلم را یک نوجوان ناشنوا بازی می کند که از بین دانش آموزان یک مدرسه انتخاب شده‏ است.

دریا و ماهی پرنده/ کارگردان: مهرداد غفارزاده- نویسنده فیلم نامه:امیر روح- مدیر فیلم برداری: مرتضی غفوری – صدابردار: هادی افشار- دستیار اول کارگردان : حمیدرضا غفارزاده – عکاس: علی احسانی – تهیه کننده: امیر پورکیان – بازیگران:همایون ارشادی، نیوشا ضیغمی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح، علی‌اکبر صحرایی ، ارشیا طالبی، مازیار نوروزی، محسن تمیزی، محمد رحمانی، محمدحسین عدلی، یاشار حمیدزاده، مریلا موسوی

خلاصه داستان: یک نوجوان ناشنوا که ظاهرا بی گناه است، در کانون اصلاح و تربیت به سر می برد تا دوره محکومیتش سپری شود . از آن جا که او توانایی دفاع از خود را ندارد، به صورت پنهانی با نقاشی کشیدن در روی دیوار زندان می خواهد بی گناهی خود را ثابت کند. اما کسی او را نمی فهمد پس تصمیم به فرار از زندان می گیرد.