هنر و تجربه: اولین فیلم بلند یلدا جبلی در بخش هنر و تجربه سی و سومین جشنواره فجر به نمایش در می آید و او احساس خوشایندی از این اتفاق دارد. جبلی پیش ازاین چند تله فیلم را کارگردانی کرده و سال گذشته هم تدوین فیلم «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» ساخته محمدهادی کریمی را برعهده داشته است. فیلم برداری «داره صبح می شه» در پاییز ۱۳۹۲ آغاز شد و تدوین آن را هم جبلی انجام داد اما فیلم برای شرکت در جشنواره فیلم فجر سال گذشته آماده نشد. این فیلم ساختاری اپیزودیک دارد و داستان آن در یک شب تا صبح روایت می شود، البته حضور یک شخصیت مشترک اپیزودها را به هم مربوط می کند. ساخت موسیقی این فیلم فردین خلعت بری را انجام داده و علاوه براین برای اولین بار نامش به عنوان طراح صحنه هم در تیتراژ آمده است. اگرچه او با توجه به دشواری های این حرفه، داره صبح می شه را اولین و آخرین تجربه خود در زمینه طراحی و صحنه و لباس دانسته است. او هم چنین در مراسم رونمایی فیلم در بخشی از صحبت‏ هایش به وجود آمدن گروه «هنر و تجربه» را اتفاقی شگرف برای سینمای ایران ذکر کرد و آن را جریانی دانست که خیلی مرتبط با صفحات مجلات زرد نیست، بلکه مربوط به یک جریان فکری است.
جبلی که فیلم نامه این فیلم را با همکاری سمیه تاجیک نوشته است، گویا در انتخاب بازیگران بسیار خوش شانس بوده و تقریبا بازیگرانی که از ابتدا مدنظر داشته، به راحتی پیشنهاد حضور در این فیلم را پذیرفته اند. بازیگرانی چون رویا نونهالی و رعنا آزادی‏ور که اتفاقا جزو بازیگرهای گزیده کار محسوب می شوند.

داره صبح می شه: کارگردان و تدوین: یلدا جبلی- نویسنده فیلم نامه : یلدا جبلی و سمیه تاجیک- مدیر فیلم برداری: مجید گرجیان – صدابردار: محمود خرسند ، حامد صمدزاده- موسیقی و طراح صحنه: فردین خلعتبری- طراح چهره پردازی: محمد قومی – طراح لباس: مریم نعیم زاده – مدیر تولید: مریم بهاری – عکس: حبیب مجیدی- بازیگران: رویا نونهالی، مهدی احمدی، بابک کریمی، رعنا آزادی ور، ایرج شهزادی، امیرحسین آرمان، الهه حصاری، ارنواز صفری، حمیرا نونهالی، فریبا جدیکار، گیلدا حمیدی، ارشیا جم، مانی مزکی، بهاره مشیری، سمیه سابقی و زهرا صادقی
خلاصه داستان: فیلم عشق و بحران و رابطه چهار خانواده را در یک روز به تصویر می کشد.