هنر و تجربه: اولین فیلم فائزه عزیزخانی «روز مبادا» قصه ‏ای مادرانه دارد و در بخش هنر و تجربه سی و سومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آید.عزیزخانی که از دانش ‏آموختگان سینما و از شاگردان عباس کیارستمی است، فیلم‏ نامه فیلمش را پس از گذراندن کارگاه‏ های آموزش فیلم سازی به نگارش درآورده‏ است. کیارستمی هم در مقام مشاور کارگردان، کنار این فیلم بوده و حمایت ‏های فکری خود را از آن به‏ عمل آورده است. به گفته خود کارگردان، فضا و حال و هوای فیلم به گونه‏ ای بوده که باید از نابازیگران در آن استفاده می ‏شده، از این‏ رو عزیزخانی از هم‏کاری خانواده‏ اش در این فیلم بهره گرفته به طوری‏ که مادرش نقش اصلی فیلم را بازی می کند. البته هدیه تهرانی که چند سالی است حضور خیلی کم‏رنگی در سینما دارد، دراین فیلم نقش هدیه تهرانی بازی می ‏کند.
فائزه خانی که تجربه ساخت فیلم‏ های کوتاه و مستند را دارد، اولین فیلم بلندش روز مبادا را با تهیه کنندگی نگار اسکندرفر و محمد احمدی جلوی دوربین برده ‏است. در مراسم رونمایی فیلم در جشنواره فیلم فجر، کارگردان آن، جمله « دوستت دارم: طریقه‌ مصرف سه بار در روز، بعد از صبحانه، ناهار، شام» را شعار تبلیغاتی این فیلم معرفی کرد.
احمدی تهیه کننده اثر در مورد آن گفته که فیلم فضای رئالی دارد که با وجود خاص و ویژه بودن، مخاطب عام هم آن را می‏ پسند. بسیاری از صحنه‏ های فیلم با دوربین روی دست فیلم‏ برداری شده و به گفته کارگردان، روز مبادا با طنز خاصی همراه است و اتفاقات زندگی روزمره را می‏ توان در آن دید.
کارگردان و نویسنده فیلم نامه: فائزه عزیز خانی- مشاور کارگردان : عباس کیارستمی- مدیر فیلم برداری : مجید گرجیان- تدوین : مصطفی خرقه پوش- صدابردار: علی گراکوهی- مدیر تولید : عباس کلانتری- صداگذاری و میکس : پرویز آبنار- دستیار کارگردان : چاوش هنر آموز- تهیه کننده: نگار اسکندرفر و محمد احمدی- بازیگران : شیرین آقا رضا کاشی ، ولی الله عزیزخانی، مجید عزیزخانی، سمیرا مدنی وهدیه تهرانی