هنر و تجربه: شرکت «سونی پیکچرز کلاسیک» حق و حقوق مربوط به پخش «آدم نامعقول» (Irrational Man)، فیلم بعدی وودی آلن – در سینماهای امریکای شمالی – را خریداری کرد. شرکت فیلمسازی «گراویر پروداکشنز» تهیه و تولید این فیلم را بر عهده دارد. این هشتمین همکاری کارگردان افسانه ای سینما با استودیوی فیلمسازی یاد شده است.

هنوز هیچ گونه جزییاتی درباره خلاصه داستان فیلم منتشر نشده، اما قرار است خواکین فینکس (بازیگر فیلم هایی همچون «او» و «استاد») و اما استون (بازیگر «جوخه گانگستر» و «اسپایدرمن شگفت انگیز») ستاره های اصلی فیلم تازه آلن خواهند بود. این دومین همکاری آلن و استون محسوب می شود. او پیش از این در «جادو زیر نور ماه» فیلم قبلی آلن نیز ایفای نقش کرده بود. پارکر پوزی و جیمی بلکلی نیز از دیگر بازیگران این فیلم هستند.
استیون تننباوم، لتی آرونسن و ادوارد والسن از جمله تهیه کنندگان «آدم نامعقول» هستند. تاریخ اکران قطعی این فیلم هنوز مشخص نیست. با این حال، فیلمساز ۷۹ ساله امریکایی درباره همکاری اش با شرکت «سونی» اظهار داشت: « من و “سونی کلاسیک” ارتباط کاری خیلی خوبی داریم… از شیوه ای که فیلم هایم را مدیریت می کنند خوشم می آید، خیلی خاص، خیلی شیک و همیشه امید دارم که فیلم هایم بتوانند با انتظارات آنها همخوانی داشته باشند.»

شرکت «سونی پیکچرز» نیز به نوبه خود در بیانیه ای رسمی اعلام کرد: «”آدم نامعقول” فیلم جدید وودی آلن آخرین هدیه سالانه او به سینماروهای سراسر دنیا محسوب می شود و مثل همیشه اثری جذاب و برنده خواهد بود.»

این خبر در حالی از سوی رسانه های سینمایی منتشر می شود که آلن اخیراً با شرکت «آمازون استودیوز» قراردادی امضا کرد تا اولین سریال تلویزیونی اش را جلوی دوربین ببرد. انتشار این خبر مثل بمب در میان رسانه های خبری صدا کرد. انتظار برای تماشای فیلم های جدید آلن همیشه هیجان انگیز بوده، اما خبر ساخت سریال جدید او به مراتب جذاب تر است، زیرا نتیجه کار کاملاً پیش بینی ناپذیر و غیرمنتظره خواهد بود، به ویژه این که آلن باید تغییری اساسی در معیارهای همیشگی قصه گویی اش ایجاد کند و به فرم تازه ای برای ساخت یک سریال تلویزیونی بیندیشد.

وودی آلن یکی از پرکارترین فیلمسازان تاریخ سینما محسوب می شود و فیلم هایش یا به لحاظ تجاری به فروشی بی نظیر دست پیدا می کنند یا به کل نادیده گرفته می شوند. «یاسمین غمگین» و «نیمه شب در پاریس» از جمله آثار موفق این کارگردان محبوب در سال های اخیر هستند.

منبع: کلایدر