هنر و تجربه: جوایز اسپریت یکی از مهم ترین جوایزی است که به فیلم های مستقل تعلق می گیرد. امسال در این دوره، «بردمن» با شش نامزدی پیشتاز است اما پیش بینی می شود «پسربچگی » با ۴ جایزه (در بخش های اصلی) بیشترین تعداد جوایز را در مراسم امسال داشته باشد. بردمن هم احتمالاً همچون «شبخیز»، دو جایزه را کسب خواهد کرد و بقیه جوایز بین دیگر فیلم ها پخش خواهند شد. امسال فیلم های جمع و جور مستقلی همچون «سفیدپوستان عزیز»، «باران آبی»، «دختری شبانه به سمت خانه می رود» و «شهروند ۴» هم احتمالا جوایزی را به دست خواهند آورد.
در زیر فهرستی از پیش بینی برنده ها در شاخه های مختلف به همراه دلیل و چرایی انتخابشان آورده شده است.
بهترین فیلم: پسربچگی
دلیل: فیلم پسربچگی در صدر بسیاری از لیست های مربوط به بهترین های ۲۰۱۴ قرار گرفته است و اینکه بالاترین جایزه مراسم را ببرد چندان عجیب نیست. «سلما» و «بردمن» در این بخش رقبای تقریبا جدی برای پسربچگی هستند.
بهترین کارگردان: ریچارد لینکلیتر برای پسربچگی
دلیل: معمولا جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردان به یک فیلم می رسند. صرف ۱۲ سال روی یک فیلم به طور قطع دستاوردی است که از نگاه داوران دور نخواهد ماند.
بهترین بازیگر نقش اول مرد: مایکل کیتن برای بردمن
دلیل: شاید جیک جیلنهال برای شب خیز رقیب قدرتمندی باشد ولی جایزه در دستان مایکل کیتن است.
بهترین بازیگر نقش اول زن: جولین مور برای «هم چنان آلیس»
دلیل: امسال در این بخش بزرگانی هم چون تیلدا سویینتون، جولیان مور و ماریون کوتیار نامزد شده اند. اما جولین مور خصوصا بعد از دریافت گلدن گلوب، شانس بیشتری دارد.
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: جی کی سیمونز برای «ضربه شلاق»
دلیل: با اینکه بازیگران با استعدادی در این بخش نامزد هستند اما بازی سیمونز در ضربه شلاق، خیره کننده است و به یاد ماندنی.
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: پاتریشیا آرکت برای پسربچگی
دلیل: جایزه این بخش بدون درصدی شک در اختیار آرکت است. او حتی می توانست در بخش بهترین بازیگر نقش اول نامزد شود.
بهترین فیلم نامه: دن گیلروی برای شب خیز
دلیل: «هتل بزرگ بوداپست» گران تر از آن ساخته شده بود که برای اسپریت نامزد شود و به همین دلیل می توان گفت که شب خیز در بخش فیلم نامه، کمی بهتر از فیلم های دیگر است.
بهترین فیلم برداری: امانوئل لوبتسکی برای بردمن
دلیل: همه فیلم ها خوبی خود را دارند اما کار با دوربین در بردمن بی نظیر است.
بهترین فیلم بین المللی: ایدا
دلیل: ایدا انتخاب عاقلانه ای به نظر می آید اما نباید «زیر پوست» با بازی اسکارلت یوهانسون را نادیده گرفت، خصوصا که در بسیاری از لیست های آخر سال، لقب بهترین فیلم را به خود اختصاص داده است.
بهترین فیلم مستند: شهروند ۴
دلیل: در سال ۲۰۱۴، شخصی جنجال برانگیزتر از ادوارد اسنودن نداشتیم و مشخص است که شهروند ۴ در این بخش یکه تاز است.

منبع:waytooindie

برچسب‌ها: