هنر و تجربه: تعدادی از رسانه‌های امروز (چهار شنبه ۱۵ بهمن) به فیلم‌هایی که در بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر به نمایش در می‌آیند، پرداخته‌اند که کوتاه آن‌ها را مرور می کنیم.
سحر عصر آزاد در صفحه فرهنگ و هنر روزنامه «شرق» یادداشتی تحلیلی بر چند فیلم جشنواره فیلم فجر نوشته است که در تحلیل فیلم «خداحافظی طولانی »به کارگردانی فرزاد موتمن که در گروه هنر و تجربه در حال نمایش است، می نویسد: «فیلمی که به مثابه بازگشت این فیلم ساز تجربه‌گرا به دوران آثار موفق کارنامه‌‌اش محسوب شود. فیلم سازی دغدغه‌مند و علاقه‌‌مند به گونه‌ها و ژانرهای سینمایی که این‌ بار یک درام عاشقانه را بر بستر یک وسترن امروزی در قشری حاشیه‌‌نشین به تصویر می‌کشد. فیلم با وامداری به الگوهای تثبیت شده ژانر به نوعی هم برآمده از حسی نوستالژیک به آثار قدیمی است هم حسرت عشق‌های عمیق فراموش شده که پیوند زدن این دو وجه در کنار هم می‌تواند امتیاز مهم فیلم باشد.»
در «سایت سوره» سینما هم یادداشتی بر فیلم «احتمال باران اسیدی» توسط میثم محمدی نوشته شده‌است که در آن احتمال باران اسیدی به کارگردانی بهتاش صناعی ها اثری بی‌ادعا و خوش ساخت قلمداد شده‌است که در صورت رعایت چند نکته در فیلم‌نامه و هم چنین فرم می‌توانست به اثری شاخص تبدیل شود.
تهیه کننده فیلم احتمال باران اسیدی، سمیرا برادری در حاشیه اکران این فیلم در برج میلاد درگفت وگو با سایت جشنواره فیلم فجر نیز گفته است:« موضوع فیلم تمامی اقشار جامعه را در برنمی‌گیرد. این فیلمی است برای افرادی که طعم تنهایی را چشیده‌اند. شمس لنگرودی به واسطه اشعارش توانسته رابطه خوبی با مردم برقرار کند. به همین دلیل توانست در بازی نیز حس خود را به خوبی به تماشاگر القا کند.»
در صفحه فرهنگ و هنر روزنامه «قانون » نیزیادداشتی درباره فیلم خداحافظی طولانی ساخته فرزاد موتمن منتشرشده است.