هنر و تجربه: سینما ساحل شهر اهواز از  ۱۳ بهمن با نمایش فیلم «ماهی و گربه» به جمع سینماهای گروه هنر و تجربه پیوسته است. با پیام نیک فرد مدیر این سینما درباره اضافه شدن شهر اهواز به شهرهای نمایش دهنده فیلم های گروه هنر و تجربه گپ کوتاهی زده ایم.

 چه شد که شهر اهواز هم به گروه سینمای هنر و تجربه پیوست؟

مسئولیت سینمای ساحل در این شهر بر دوش ماست و گروه ما که در این سینما دور هم جمع شده دغدغه سینما دارد و به دنبال این نیستیم که تنها درآمدی کسب کنیم یا به دنبال کسب سرمایه و پول به هر طریق باشیم تا بتوانیم خرج سینما را دربیاوریم. بعد از آن که بازخوردهای خوب هنر و تجربه در تهران را دیدیم به دلیل درخواست های زیادی که از طرف مردم داشتیم، تصمیم به این کار گرفتیم. ما در اهواز، افراد علاقه مند به سینما، جوانان دانشجو و دانشکده های زیادی داریم. حتی حوزه هنری اهواز هم فعالیت مفیدی دارد. افراد زیادی می آمدند و از ما می پرسیدند که فیلم های هنر و تجربه را اکران می کنیم یا خیر. ما هم از مسئولین هنر و تجربه خواهش کردیم که برای راه اندازی سینمای هنر و تجربه به ما کمک کنند.

بازخورد مردم در این مدت کوتاه چگونه بوده است؟

ما از دیروز اکران ماهی و گربه را در تک سانس ساعت ۵:۴۵ دقیقه شروع کرده ایم که تقریبا می توانیم آن را سانس طلایی بنامیم چون در اهواز از بعد ازظهر به بعد، از سینماها استقبال می شود. ما از دیروز هم تبلیغات را به صورت پیامکی و توزیع  پوستر در سطح شهر شروع کرده ایم. طی این دو روز  هم استقبال نسبتا خوبی از فیلم «ماهی و گربه» به عمل آمد ولی باید ۲، ۳ هفته بگذرد تا بتوان نظر بهتری در این مورد داد.

«ماهی و گربه» تا چه زمانی در سینما ساحل روی پرده می ماند و بعد از آن برنامه نمایش چه فیلمی را دارید؟

تا جمعه این هفته ماهی و گربه را روی پرده است و پس از آن مستند «شش قرن، شش سال» را به نمایش درمی آوریم.

گویا قصد دارید مراسم افتتاحیه ای هم داشته باشید. لطفا کمی در مورد برنامه تان برای این کار به ما توضیح دهید.

در هفته آینده قصد برگزاری برنامه افتتاحیه را داریم، می خواهیم از آقای شهرام مکری  هم برای این مراسم دعوت کنیم. به هرحال برای معرفی بیشتر فیلم های گروه هنر و تجربه در اهواز همه تلاش مان را   می کنیم.