هنر و تجربه: ویم وندرس کارگردان آلمانی برنده نخل طلای کن (۱۹۸۴ برای فیلم «پاریس تگزاس») با تازه ترین فیلم بلند سینمایی خود در جشنواره بین المللی فیلم برلین (۱۶ تا ۲۶ بهمن) شرکت می کند. درام سه بعدی «همه چیز رو به راه می شود» (Every Thing Will Be Fine) تازه ترین ساخته این فیلم‌ساز آلمانی، یک فیلم ۱۱۸ دقیقه‌ای است که از ۲ آوریل (۱۳ فروردین ۹۴) اکران رسمی آن در سینماهای سراسر آلمان آغاز می‌شود.

در این فیلم بازیگران سرشناسی همچون جیمز فرانکو، ریچل مک آدامز، شارلوت گینزبور، رابرت نیلور، پاتریک باوخاو و مری-ژوزه کروز ایفای نقش کرده اند. این فیلم انگلیسی زبان تولید مشترک آلمان، کانادا و فرانسه است. داستان فیلم درباره نویسنده‌ای به نام توماس (با بازی جیمز فرانکو) است که بعد از مشاجره‌ای سنگین با نامزدش پشت فرمان می نشیند و بی هدف شروع به راندن در خیابان های شهر می کند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. حواس پرتی توماس حین رانندگی باعث سانحه‌ای خونین می‌شود و در این میان کودکی بی‌گناه کشته می‌شود. این تصادف و پیامدهایش ضربه روحی عمیقی بر توماس وارد می‌کند. فیلم زندگی توماس را در ۱۲ سال بعد از این حادثه دنبال می‌کند و تقلای او را برای ادامه زندگی و خلاصی از بار احساس گناه به تصویر می‌کشد.

بیورن اولاف یوهانسن فیلم‌نامه این اثر را نوشته و جان پیرو رینه (تهیه کننده فیلم هایی مانند «اورلی» و «بعد از ظهر») تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته است. ویم وندرس فیلمبرداری تازه‌ترین فیلم سه‌بعدی‌اش را تابستان ۲۰۱۳ در مونترال کانادا آغاز کرد.

ویم وندرس فیلمساز، نمایش نامه نویس، عکاس و یکی از چهره های اصلی «سینمای نو آلمان» است. این فیلم ساز ۶۹ ساله در مدت چهار دهه فعالیت حرفه‌ای خود، علاوه بر نخل طلای کن، موفق به دریافت برخی از معتبرترین جوایز بین المللی مانند شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز (برای «وضعیت امور» ۱۹۸۲) شده است. او تاکنون برای ساخت مستندهایی نظیر «باشگاه اجتماعی بونا ویستا»، «پینا» و «نمک زمین» سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

منبع: ایندی وایر