روابط عمومی هنر و تجربه: حسن نجفی کارگردان فیلم « شرف ناز» تشکیل گروه هنر و تجربه را اتفاقی مبارک برای سینمای ایران می‌داند.
او با اشاره به عدم اکران تعدادی از فیلم‌ها تاکید می‌کند:« نظام سینما بی‌رحم است. بحث اقتصاد در سینما، عرضه و تقاضا فیلم‌ها و باندبازی‌هایی که درسینمای ما به وجود آمده به معضلی تبدیل شده که باعث عدم اکران بعضی از فیلم‌های سینمایی می‌شود. اما گروه هنر و تجربه تشکیل شده تا از فیلم‌سازان مستقلی حمایت کند که عرصه رقابت مساوی در اکران عمومی برای فیلم‌هایشان مهیا نیست.»
او در ادامه افزود:« باید فضای با حوصله‌ای برای بررسی سینمای هنر و تجربه ایجاد شود. حتی تجربه‌ها حرف‌های جدید از همین سینما هنر و تجربه آغاز خواهد شد. دبیر گروه هنر و تجربه صاحب نگاهی است که تا کنون مثبت هم بوده‌است. باید ارزش و جایگاه فیلم‏‌های گروه هنرو تجربه را نگه داریم. اتفاقا فیلم‌هایی که این عنوان را دارند را باید از زاویه و نگاه دیگری دید. سینمای ما الان نیاز به این حرکت در اکران فیلم‌ها دارد. بدنه سینما از راه اکران فیلم‌های گروه هنرو تجربه متحول خواهد شد. فقط بحث عرضه و تقاضا نمی‌تواند اکران این گروه از فیلم‌ها و جریان سینمای ما را ترسیم کند.»