هنر و تجربه: حقوق مربوط به پخش «شمارش» تازه‌ترین ساخته جم کوهن، فیلم ساز مستقل امریکایی، پیش از اکرانش در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین توسط شرکت «سینما گیلد» خریداری شد. این شرکت سینمایی در زمینه پخش و توزیع فیلم‌های مستقل، خارجی و مستند فعالیت دارد.
جم کوهن، فیلم‌ساز مستقل امریکایی مقیم نیویورک است که سال ۲۰۱۳ با کارگردانی فیلم مستقل و پرفروش «ساعت‌های موزه» جایزه جشنواره لوکارنو را دربافت کرد. کوهن در سال ۲۰۰۵ برای ساخت فیلم «زنجیر»  نیز جایزه فیلم مستقل اسپریت را دریافت کرده‌بود.
فیلم تازه او در لوکیشن‌های مختلف از روسیه گرفته تا نیویورک و استانبول فیلمبرداری شده است. «شمارش» از ۱۵ فصل متمایز اما به هم مرتبط تشکیل شده است. شاید بتوان این فیلم را شخصی‌ترین اثر مستند کوهن تا امروز توصیف کرد. فیلم به ارزیابی زندگی خیابانی، نور و زمان می‌پردازد و نه تنها به توسعه بیش از حد بلکه به مقاومتی که در موسیقی، حیوانات و جادوی هر روزه متبلور می شود، توجه نشان می دهد.
رایان کریواشی، مدیر شرکت «سینما گیلد» در بیانیه رسمی خود اظهار داشت: «ما از هر فیلم جدیدی که جم بسازد استقبال می‌کنیم، حتی اگر برای یک بار هم اکران نشده باشد. بسیار هیجان زده‌ایم که قرار است فیلم تازه او را اکران کنیم. «شمارش» اثری زیبا، منحصربه فرد و عمیقا تاثیرگذار است. مانند سایر آثار کوتاه و بلند جم، این فیلم نیز ریشه در سنت پابرجای مستندسازی دارد و در همان حال فیلمی نامتعارف است که شبیه هیچ یک از تولیدات امروزی نیست. ما مشتاقانه منتظر هستیم مخاطبات سراسر دنیا به تماشای «شمارش» بنشینند و آن را تجربه کنند.»
کارگردان ۵۳ ساله امریکایی بیش از همه برای ساخت فیلم های مشاهده گرانه‌ای که به ثبت و ترسیم مناظر شهری می‌پردازند معروف است. کوهن فیلم‌ساز مستقلی است که به شیوه‌ای جسورانه قالب‌های مختلف فیلم‌سازی را با یکدیگر تلفیق می‌کند . بعضی از مهم ترین فیلم های بلند سینمایی او عبارتند از: «ساعت های موزه»، «زنجیر» و «ابزار» – که یک مستند تجربی است.
«شمارش» قرار است ۲۰ بهمن (۹ فوریه) در برلیناله اکران شود و از اواخر سال ۲۰۱۵ در سطح بین‌المللی به نمایش درآید.

منبع: ایندی وایر