هنر و تجربه: دوره چهارم فیلم‌های گروه هنر و تجربه از بیست و سوم بهمن ماه در تهران و دو شهر مشهد و اصفهان آغاز می‌شود. در این دوره از نمایش فیلم‌های این گروه، سه فیلم «انارهای نارس»  به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی، «شب، بیرون» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی و «همشهری کین» شاهکار تاریخی اورسن ولز به فیلم‌های اکران قبلی اضافه شده‌اند. نمایش باقی فیلم‌ها به غیر از  «یک شب» به کارگردانی نیکی کریمی، کماکان ادامه خواهد داشت.آیین دیدار فیلم شب بیرون دوم اسفند و فیلم انارهای نارس نهم اسفند با حضور عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان سینما برگزار می‌شود. لازم به ذکر است با توجه به برپا نشدن آیین دیدار برای فیلم های کوتاه روز و فیلم های کوتاه تجربی،مراسم آیین دیدار آن ها به ترتیب ۲۹ بهمن و ششم اسفند برپا می‌شود.
انارهای نارس داستان زوج جوانی است از طبقات کم درآمد اجتماع که یکی از آن‌ها از زنی سالخورده که دچار فراموشی شده است پرستاری می کند و دیگری در برج‌های بلند شهر کارگر ساختمانی است. این زوج در آرزوی داشتن فرزند هستند تا این که… آنا نعمتی و پژمان بازغی ایفاگر نقش این زوج هستند و مهران رجبی، رابعه مدنی و قطب‌الدین صادقی دیگر نقش‌های فیلم را بازی می‌کنند. عوامل فیلم از بین حرفه‌ای‌ها و البته جوان‌ترهای سینما هستند. روزبه رایگا به عنوان مدیر فیلم‌برداری و حامد ثابت سازنده موسیقی انارهای نارس بوده‌اند. مجیدرضا مصطفوی سی سال دارد و در کارنامه‌اش ساخت ۱۰ فیلم کوتاه و مستند و تدوین فیلم‌های بلندی مثل «آن سه» به چشم می‌خورد.
«شب، بیرون» دیگر فیلم دوره جدید هنر و تجربه از ۲۶ بهمن به نمایش درمی‌آید. کاوه سجادی حسینی کارگردان و نویسنده این فیلم پیش از این به عنوان دستیار کارگردان در سینمای ایران مشغول به کار بوده‌است و بعد از ساخت «شب، بیرون» فیلم «بوفالو» را ساخته است که این روزها در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده است. پرویز پرستویی به عنوان تهیه‌کننده به ساخت فیلم کمک کرده و لیست بازیگران فیلم پر از چهره‌های نام‌آشنا است. سهیلا گلستانی و هوتن شکیبا نقش‌های اصلی را برعهده دارند و علاوه بر این دو حسام محمودی، فرید و باران کوثری، هومن سیدی و نگار عابدی در فیلم حضور پیدا کرده‌اند. فیلم داستان جوانی است که در شب پیش از مهاجرتش به اروپا تصمیم می‌گیرد از شمال تا جنوب تهران فیلم بگیرد و در این سفر شهری برادر و دوستش او را همراهی می‌کنند.
همشهری کین فیلمی آشنا برای علاقه‌مندان جدی سینما است که به عنوان فیلم خارجی کلاسیک دوره جدید هنر و تجربه روی پرده سینماهای این گروه می‌رود. فیلم‌های خارجی دوره‌های قبلی گروه هنر و تجربه سزار باید بمیرد (۲۰۱۲، برادران تاویانی) و ۲۰۰۱:یک اودیسه فضایی (۱۹۶۸، استانلی کوبریک) بودند. همشهری کین در زمانی که ساخته شد فیلمی خارج از جریان اصلی هالیوود بود اما با گذشت زمان روز به روز بر اهمیت آن افزوده شد. تا جایی که از ۱۹۶۲ تا ۲۰۱۲ در شش رای گیری مجله سایت‌اندساوند از دید منتقدان سینمایی به عنوان بهترین فیلم تمام دوران‌ها انتخاب شد. رتبه اول همشهری کین تا دوسال پیش حفظ شد اما در سال ۲۰۱۲ «سرگیجه» آلفرد هیچکاک این عنوان را به دست آورد و همشهری کین به رتبه دوم رسید. همشهری کین سال‌ها به عنوان فیلمی نمونه‌ای در دانشگاه‌ها و مدارس سینمایی سراسر دنیا تدریس شده‌است و حالا اکران آن در گروه هنر و تجربه فرصتی برای سینمادوستان ایرانی است تا این شاهکار مسلم تاریخ سینما را با کیفیتی مناسب و روی پرده تماشا کنند.