هنر و تجربه: مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفت‌وگو با سایت ارتباطات و اطلاع رسانی سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر،با اشاره به نمایش فیلم های مستند در سالن برج میلاد گفت:« نکته مثبت جشنواره نسبت به جشنواره‌های پیشین، نمایش فیلم‌های مستند برای اولین بار در سالن اصلی است و همین که نمایش این آثار از سالن‌های زیرزمین و خانه هنرمندان درایام جشنواره بیرون آمد و به کاخ جشنواره رسید بسیار قابل ارزش است.»
محمد مهدی طباطبایی نژاد این مهم را مهمان‌نوازی جشنواره فیلم فجر از فیلم‌های مستند دانست و اظهار امیدواری کرد، سال آینده این فیلم‌ها در سانس‌های بهتری به نمایش درآیند.

وی بابیان این که جشنواره سی‌‌و سوم فیلم فجر جشنواره خوب و با کیفیتی است، بیان کرد: «به نظر من جشنواره سی‌و سوم فیلم فجر هم مثل بسیاری از جشنواره‌های دیگر فراز و فرودهای بسیاری را سپری کرده‌است. در تمام دوره‌ها یکسری فیلم‌های ضعیف، متوسط و شاهکار وجود دارد واین دوره هم از این قائده کلی مستثنی نیست. البته آن چه که این جشنواره را با دوره‌های قبل آن متمایز کرده است، این است که امسال به فیلم‌های اول و ساختارمند بودن کارگردانان جوان بسیار بها داده شده‌است. در دوره‌های قبل نیز فیلم‌های اول وجود داشت، اما این‌که به صورت مجزا باشند و به یک شاخصه بدل شوند، بسیار کم بود.تمام فیلم‌های اول مورد پسند مخاطب قرار گرفته و از یک جمع حرفه‌ای بهره گرفته شده‌اند، در عین حال ساختمان سینمایی درستی دارند وآن فیلم‌هایی که مخاطب پسند نبودند نیز درحوزه نوآوری کارگردانی و تجربه‌های نو واجد ارزش بودند.»
طباطبایی نژاد در ادامه با اشاره به استقبال خوبی که از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر شده‌است بیان کرد: «استقبال از فیلم‌ها نشان می‌دهد، سینما درحال بازگشت به روزهای اوج خود است و می‌توانیم به خود ببالیم که یک جشنواره سنجیده و کاملا مردمی را می‌بینیم و از آن لذت می‌بریم. خوشبختانه امسال تعداد فیلم‌هایی که بتوانند اکران عمومی را گرم نگه دارند کم نیست. ضمن این‌که یک تعداد فیلم هم به جشنواره نرسیده‌اند که در حال آماده سازی برای اکران هستند.»
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افزود: «با توجه به فیلم‌های نمایش داده شده، طبیعی است که سال پیش رو برای سینما، سال گرمی برای اکران باشد.چرا که هم فیلم‌های مردم پسندی در جشنواره حضور دارند.»