هنر و تجربه: برگزیدگان بخش هنر و تجربه سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر اعلام شد. امسال برای نخستین باربخش هنر و تجربه به جشنواره فیلم فجر افزوده شد که برگزیدگان این بخش نیز جایزه خود را در مراسم اختتامیه دریافت کردند. نامزدهای جوایز این بخش امیرحسین ثقفی برای فیلم «مردی که اسب شد»، یلدا جبلی برای فیلم «داره صبح می‌شه»، بهتاش صناعی‌ها برای فیلم «احتمال باران اسیدی»،فائزه عزیزخانی برای فیلم «روز مبادا» و صفی یزدانیان برای فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» بودند که جوایز این بخش به  توسط حجت الله ایوبی، هوشنگ گلمکانی و امیرحسین علم الهدی اهدا شد.

تندیس ویژه بخش هنر و تجربه به امیرحسین ثقفی برای «مردی که اسب شد» اهدا شد و تندیس بهترین فیلم بخش هنر و تجربه هم به فائزه عزیزخانی برای کارگردانی «روز مبادا» تعلق گرفت.
فائزه عزیزخانی کارگردان فیلم روز مبادا پس از دریافت جایزه ضمن تشکر از تهیه کننده فیلم، هیات داوران عوامل فیلم و همه کسانی که اورا کمک کرده‌اند، گفت:« تشکر ویژه‌ای از عباس کیارستمی دارم که به من یاد داد به خودم اعتماد کنم. جایزه را به بازیگر نقش مادر فیلم روز مبادا اهدا می کنم نه به دلیل این‌که مادرم است به این خاطر که بازیگر بااستعدادی است.»