هنر و تجربه: مسابقه فیلم‌نامه‌های کوتاه اسکرین کرفت (Screencraft) در آمریکا به دنبال استعدادهای تازه در فیلم‌نامه‌نویسی کوتاه می‌گردد. برندگان این مسابقه علاوه بر جایزه نقدی، به مدیران هالیوودی که در زمینه فیلم‌های کوتاه کار می‌کنند معرفی می‌شوند.

هیات داوران این مسابقه از مدیران جشنواره کن، شرکت پخش میکر استودیوز (Maker Studios)،  جشنواره فیلم اسلم دنس، جوایز استریمی (Streamy Awards) و شرکت فیلم‌سازی «۳ آرتز اینترتینمنت »(۳ Arts Entertainment) انتخاب شده‌اند.

اسکرین کرفت، فیلم‌نامه‌های تا ۳۵ صفحه را قبول می‌کند. به فیلم‌نامه اولی که به عنوان برگزیده انتخاب شود هزار دلار جایزه نقدی اعطا می‌شود ، برای او این امکان فراهم می‌شود تا از یک مشاور فیلم‌نامه، راهنمایی تلفنی بگیرد و همچنین به گروه داوری و مشاوران ارشد در این حوزه معرفی می‌شود. نفر دوم همه جایزه پانصد دلاری کسب می‌کند و می‌تواند از اتاق فکر اسکرین کرفت، مشاوره تلفنی بگیرد.

فیلم‌نامه‌نویسی کوتاه، گونه‌ای از فیلم‌نامه‌نویسی است که دارد به سرعت مقبولیت و جایگاه مناسب خود را پیدا می‌کند و در این راه، شرکت‌های فیلم‌سازی معتبر و کانال‌های پخش اینترنتی هم نقش به‌سزایی دارند.

منبع: ایندی وایر

برچسب‌ها: