هنر و تجربه: اندرو بویالسکی نامی آشنا در جشنواره فیلم‌های مستقل و ازجمله جشنواره ساندنس است که به تازگی سی‌و مین دوره آن برگزار شد.چهارمین فیلم بلند سینمایی بویالسکی «شطرنج کامپیوتری» در سی‏ ومین دوره جشنواره فیلم ساندنس (۲۰۱۳) به نمایش درآمد و جایزه«فیلم بلند آلفرد اسلو» را ازآن اوکرد.او در سی و مین دوره جشنواره ساندنس هم با انبوهی از نام‌های مطرح و شناخته شده درتازه‌ترین ساخته‏‌اش، نتایج (Results) حضور داشت. این کمدی ۱۰۵ دقیقه‏‌ای در بخش رقابتی آثار امریکایی جشنواره به نمایش درآمد.
فیلم «نتایج» به بررسی کلاف سردرگم زندگی معلمان خصوصی می‏‌پردازد و نگاهی تلخ و شیرین به فرهنگ خودبه‏‌سازی دارد. گای پیرس،کوبی اسمالدرز، کوین کوریگان، جیووانی ریبیسی، بروکلین دکر،آنتونی مایکل هال و زوئی گراهام ازستاره‏‌های مطرح پنجمین فیلم بلند بویالسکی هستند.این کارگردان و فیلم‌‏نامه‌نویس ۳۷ ساله امریکایی که فارغ‌التحصیل رشته سینما از دپارتمان ‏مطالعات‏ بصری‏ ومحیطی‏‌دانشگاه هاروارد است، به پدرخوانده مامبلکور(Mumblecore) شهرت دارد که از زیر شاخه‏‌های فیلم‏‌سازی مستقل به‏‌شمار می‏‌آید. در این شیوه فیلم‏‌سازی هزینه تولید بسیار پایین است و بازیگران آماتور هستند،عمده تمرکزهم بر دیالوگ‏‌های ناتورالیستی است. بویالسکی هم‏‌چنین در سال ۲۰۰۴ برنده جایزه کارگردانی و نویسندگی فیلم«بامزه هاها» در جوایز فیلم مستقل «اسپریت»شد.

داستان فیلم‌تان را در قالب ۱۴۰ حرف یا کم‌تر خلاصه کنید.
چند معلم خصوصی در روابط عاطفی‏شان به مشکل برمی‏خورند. در این میان شاید یک آدم نه چندان متعارف بتواند به آن‏ها کمک کند.
حالا خیلی جدی بگویید فیلم تان درباره چیست؟
خودبه‏سازی و این‏که آیا اصلا وجود دارد؟ آستین تگزاس. سگ‏‌ها، گربه‏‌ها. گیتار.درامز.یوگا. سفر. تنهایی. آموزش (برای چی؟) ارایه دهندگان خدمات و مشتری‏‌هایشان. کمدی رمانتیک. لکنت زبان. طلاق و این‏که مطمئن باشید در مورد پول نیست.
بزرگ‏‌ترین چالش در ساخت این فیلم چه بود؟
می‏‌دانم این فیلم پرازایده‌‏پردازی‏‌های شخصی و نامتعارف است. اما قرار بود دست‏‌کم یک جورایی و به نوعی یک فیلم نیمه تجاری باشد و ساخت چنین فیلمی برایم مثل یادگیری یک زبان تازه بود.
می خواهید فیلم تان برای مخاطب  چه دستاوردی داشته باشد؟
امیدوارم مردم با فیلم تفریح کنند و اگرازطرفداران بازیگران فیلم باشند، دلم می‏خواهد اجراهای متفاوت بازیگران، آن‏ها را حسابی غافلگیر کند.
آیا فیلم خاصی منبع الهام «نتایج»بود؟
اگر بخواهم اسم ببرم فیلم‏‌های زیادی بودند. اما اگر می‏‌پرسید فیلم به‏‌طور مشخص در بزرگداشت کدام فیلم است باید بگویم «راکی ۲» بله، شکی نیست، حدس می‌زنم همین باشد.
منبع: ایندی وایر (Indiewire)

برچسب‌ها: