هنر و تجربه:فیلم‌های گروه هنر و تجربه علاوه بر تهران در پنج شهر دیگر نیز به نمایش درمی‌آیند. در دوره اول اکران فیلم‌های این گروه علاوه بر چهار سالن موجود در تهران، سینما هویزه مشهد تنها سالنی بود که در شهرستان‌ها اقدام به نمایش فیلم‌های گروه هنر و تجربه کرد. سینما سوره اصفهان دومین سینمایی بود که به این گروه پیوست و در دوره جدید اکران، دوسینمای ساحل اهواز و ونوس قم از ۱۲ بهمن ماه به جمع سینماها پیوستند. سینمای تازه تاسیس کاپری گرگان یکی دیگر از سالن‌های گروه هنر و تجربه در شهرستان‌ها است.
در مدت بیشتر از چهارماهی که از شروع به کار این گروه می گذرد طیف متفاوتی از فیلم‌ها در این سینماها به نمایش درآمده‌اند. در تهران سالن‌های موزه سینما و خانه هنرمندان از سالن‌های مربوط به چرخه اکران جدا هستند و دو پردیس سینمایی آزادی و کورش یکی از سالن‌های پردیس را به فیلم‌های هنر و تجربه اختصاص داده‌اند. اما در شهرستان‌ها نمایش فیلم‌های این گروه چه وضعیتی دارد و استقبال از فیلم‌ها چگونه است؟ صفایی مدیر سینما کاپری گرگان در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه اکران این فیلم‌ها را مثبت ارزیابی می‌کند و استقبال از این فیلم‌ها را کمتر از اکران عادی سینمایش نمی‌داند: «در مجموع استقبال خوبی شده است. ما هر روز یک سانس در این سینما در ساعت پنج و سی دقیقه به هنر و تجربه اختصاص داده‌‌ایم، البته سالن پر نیست و به طور متوسط در هر سانس ۳۰ تا ۴۰ نفر بیننده داریم که تقریبا مشابه اکران عادی ما است. سانس‌های دیگر ما هم چندان شلوغ نیست.» سینما کاپری گرگان دوسالن به ظرفیت ۲۰۰ و ۲۲۰ نفر دارد.

سینما هویزه مشهد ۵ سالن سینمایی دارد که سالن شماره ۵ را به گروه هنر و تجربه اختصاص داده است. بهبهانی مدیر این سینما می گوید ماهی و گربه و پرویز و آشنایی با لیلا پرفروش‌ترین فیلم‌های این گروه در سینمای هویزه هستند و مخاطب این فیلم ها با مخاطب معمول این سینما کمی تفاوت دارد:«این فیلم‌ها مخاطب خاص خودشان را دارند که کم‌کم متوجه این سالن شده‌اند. این مخاطبان اکثرا دانشجوها هستند و مشخص است که قبل از تماشای فیلم‌ها در موردآن اطلاعات خوبی دارند و از روی پوستر و عکس ها به سینما نیامده‌اند.» سینما هویزه مشهد روزانه ۴ فیلم از هنر و تجربه را اکران می‌کند و سالن مختص به این گروه سینمایی ۱۰۲ نفر گنجایش دارد. بهبهانی در مورد فروش این آثار می‌گوید: «همه فیلم‌ها یکسان مخاطب ندارند. همان طور که گفتم ماهی و گربه و پرویز و آشنایی با لیلا استقبال خوبی داشته‌اند. در کل به طور متوسط فروش این سالن از متوسط ۴ سالن دیگر بهتر است

مدیر سینما کاپری گرگان استقبال از فیلم‌های هنر و تجربه در این سینما را مشابه فیلم‌های سینمای بدنه ارزیابی می‌کند: « تقریبا مشابه بقیه فیلم‌ها است اما پرویز و ماهی و گربه استقبال بیشتری داشتند. یک امتیاز فیلم‌های این گروه بروشور و معرفی کاتالوگ و اطلاعات کاملی است که در موردشان وجود دارد. اکران این فیلم‌ها ضربه‌ای به اکران عادی نزده و در مقابل رضایت مخاطب خاص را هم جلب کرده است. قشری در گرگان داریم  که مخاطب سینمای خاص و مستند هستند و با فیلم‌های این گروه این قشر به مشتریان سینمای ما اضافه شده‌اند.» او هم‌چنین حضور کارگردان و عوامل و برگزاری نشست‌های نقد و معرفی فیلم در گرگان را یکی از برنامه‌های آینده سینمایش عنوان می‌کند که به علت تراکم برنامه‌ها در سال ۹۲ از فروردین ماه ۹۳ به تدریج انجام خواهند شد.