هنر و تجربه: رییس و اعضای هیات داوران نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز معرفی شدند. ریاست هیات داوران این جشنواره را آرونا واسودف به عهده دارد که بنیان‌گذار و رییس نت پک (شبکه ارتقای سینمای آسیا) است. از واسودوف به خاطر تلاشی که برای معرفی سینمای آسیا در سطح جهان داشته به‌عنوان مادر سینمای آسیا در محافل علمی و سینمایی جهان نام برده می‌شود.در میان فیلم‌های منتخب ایرانی این جشنواره فیلم «شش قرن و شش سال» به کارگردانی مجتبی میر طهماسب که در گروه هنر و تجربه در حال اکران است، حضور دارد.
داوران نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز هشت چهره شاخص سینمایی و علمی ایرانی و خارجی هستند. جراردو اوخدا- کاستاندا ( مدرس دانشگاه و دبیر انجمن فیلم و تصویر علمی اسپانیا و نماینده جشنواره فیلم‌های علمی مادرید)، محمدعلی باشه آهنگر(کارگردان)، خانم آساکو فوجیوکا ( مدیر جشنواره فیلم‌های مستند یاماگاتا)، مهوش شیخ‌الاسلامی(مستندساز)، ایرینا بلیخ (مدیر برنامه‌ریزی جشنواره فیلم‌های علمی مسکو)، رشید بنداود( مدیر جشنواره فیلم‌های علمی مراکش)، محمد شهبا ( مدرس دانشگاه، نویسنده و مترجم ۶۰ عنوان فیلم خارجی و ۴۰ عنوان فیلم ایرانی) فیلم های این جشنواره را داوری می کنند.
بخش‌های مختلف جشنواره فیلم‌های علمی هرکدام به نام یکی از چهره‌های سرشناس علم و ادبیات ایران نام ‌گذاری شده است و جوایز سه، چهار و پنج هزار دلاری به برگزیدگان اهدا می‌شود. نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی اهواز از تاریخ ۳ تا ۸ اسفند، در ۱۲ سالن سینمای سطح شهر و دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد شد.دو سینمای نفت آبادان و دانشکده علوم و فنون خرمشهر نیز میزبان فیلم‌های این جشنواره هستند.