هنر و تجربه: امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن تعدادی از رسانه‌ها در مطالبی به گروه هنر و تجربه و یا فیلم‌های بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر پرداخته بودند.
خبرگزاری هنر آنلاین در گفت‌وگویی تحت عنوان «سینمای مستقل باید حمایت شود»، دیدگاه‌های حمیدرضا قطبی کارگردان فیلم «جامه‌دران» و «حسن نجفی» کارگردان فیلم شرفناز، را منعکس کرده است.قطبی طی این گفت‌و گو  به گروه هنروتجربه هم اشاره می‌کند و آن را گروهی می‌داند که به جنبه‌های هنری سینما بیشتر می‌پردازد:« اکران فیلم‌ها در گروه‌های خاصی که به نام گروه هنر و تجربه جای می‌گیرد، همانطور که از نامش هم پیداست، برای فیلم‌های گیشه‌ای هیچ جایگاهی ندارد. بخشی است که شاید به جنبه‌های هنری سینما بیشتر بپردازد. در نتیجه اینکه فیلمی در این گروه اکران شود یا با سرگروهی عادی به اکران درآید، باید با دقت بیشتری از سوی انتخاب‌کنندگانی چون شورای صنفی نمایش صورت پذیرد.» حسن نجفی کارگردان فیلم شرفناز نیز ضمن اشاره به این نکته که سینمای مستقل باید مورد حمایت قرار بگیرد، به تاثیر مثبت گروه هنر و تجربه برسینمای ایران تاکید می‌کند:«نظام سینما بی‌رحم است. بحث اقتصاد در سینما، عرضه و تقاضا فیلم‌ها و باندبازی‌هایی که درسینمای ما ایجاد شده معضلی است که باعث عدم اکران بعضی از فیلم‌های سینمایی می‌شود. گروه‌های مختلف اکران باید به سراغ فیلم‌سازان مستقل بیایند که عرصه رقابت مساوی در اکران عمومی برای فیلم‌ها مهیا شود.سینمای ما الان نیاز به حرکت مثبتی در عرصه اکران فیلم‌ها دارد. بدنه سینما از راه اکران فیلم‌های گروه هنرو تجربه متحول خواهد شد. باید فضایی با‌حوصله‌ برای بررسی اکران فیلم‌ها ایجاد شود. حتی تجربه‌های جدید و حرف‌های جدید از همین اکران فیلم‌ها با عنوان هنر و تجربه آغاز شود.»

گمانه زنی‌های اکران نوروزی هم از مباحثی است که در رسانه‌های امروز مطرح شده است. در این میان سوره سینما به سراغ فرزاد موتمن رفته بود و او درباره اکران فیلم «خداحافظی طولانی» که در بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد،گفته است که عجله‌ای برای اکران عمومی ندارد و با دفاتر پخش در حال مذارکره هستند تا بعد از اکران نوروزی فیلم را مناسب ترین زمان به نمایش درآورند.
 روزنامه صبا هم بخشی از گفت‌وگوی سایت هنر و تجربه را به بهانه اکران فیلم «سازدهنی» با علیرضا زرین دست در ستون خبرساز امروز صفحه اول خود منتشر کرده‌است.
  در بانی فیلم آنلاین هم خبر اکران فیلم «انارهای نارس» در گروه هنر و تجربه منتشر شده است.