هنر و تجربه: بنیاد دیوی (Davey Foundation) به نویسندگان و فیلمسازان کوتاه، این فرصت را می‌دهد تا بتوانند خودشان فیلمهایشان را تهیه کنند. این موسسه سال گذشته برای بزرگداشت «دیوید روس فتزر» تاسیس شد. فتزر بازیگری بود که به خاطر کارهایش در پروژه‌های مستقلی همچون «باید کوتاه آمد» و «امتیاز B» شناخته می‌شود. فترز خودش را وقف کمک به فیلمسازان مستقل پرانگیزه کرده بود و این بنیاد نیز قصد ادامه دادن راه او را دارد.
بنیاد دیوی قصد دارد از بین درخواست‌ها و فیلمنامه‌هایی که پس از دادن فراخوان، به دستشان می‌رسد ۳ فیلم را انتخاب کرده و به آنها کمک مالی بکند به این صورت که دو کمک ۵ هزار دلاری برای ساخت فیلم کوتاه و یک امکان استفاده از پکیج دوربین سینمایی به ارزش ۱۰ هزار دلار را ارائه می‌دهد. این بنیاد پس از آنکه سال گذشته فقط یک کمک ۳۵۰۰ دلاری را اعطا کرد وعده داده بود که سال ۲۰۱۵ کمک بیشتری در این زمینه خواهد کرد و بر سر حرف خود هم باقی ماند.
کسانی که از کمک‌ها بنیاد بهره‌مند می‌شوند می‌توانند در جریان ساخت فیلم‌شان از مشاوران بنیادهم استفاده کنند. این مشاوران از برندگان سال قبل همین جایزه هستند. مهلت ارسال درخواست‌ها نیز تا ۱۵ مارس (۲۷ فروردین) است. برای کسانی که مشتاق هستند وب‌سایت www.thedaveyfoundation.org اطلاعات جامعی در مورد نحوه کار بنیاد دیوی و حمایت‌هایی که فراهم می‌آورد ارائه کرده است.