هنر و تجربه: نقطه مشترک خبرهای صفحات فرهنگی هنری امروز(شنبه اول اسفند) انتشار خبر درگذشت زاون قوکاسیان منتقد و پژوهش‌گر نام آشنای سینما بود. شاید در وهله اول به‌نظر برسد این خبر تاسف برانگیز،ارتباط مستقیمی با گروه هنر و تجربه ندارد اما بی‌شک همه آن‌هایی که درباره سینما می‌نویسند و آرزوی سینمایی خلاق و بالنده را در سر می‌پرورانند، از هنر و تجربه جدا نیستند و زاون قوکاسیان یکی از این خیل بود که امروز سینماگران و منتقدان درباره‌اش نوشتند و یادش را گرامی داشتند خسرو سینایی هم کوتاه در روزنامه شرق از او گفته است که می‌خوانید:«زاون قوکاسیان از نجیب‌ترین و دلسوزترین افرادی بود که در سینما سال‌ها فعالیت کرد و همیشه نگاه او به سینما، هنر و به‌خصوص جوانان قابل‌تحسین بود. قطعا به زاون به‌عنوان یک‌انسان خوب و دلسوز که هرچه در توان داشت انجام می‌داد و در حیطه فعالیتش آدم موفقی بود، فکر می‌کنم و جای او خالی خواهد بود.درواقع با ذهنیتی پر از محبت و روشنی به او فکرخواهم کرد.»

گفت‌وگوی کوتاه اصغر فرهادی درباره فیلم مستند «از ایران یک جدایی» با روابط عمومی هنر و تجربه هم در چند رسانه از جمله روزنامه‌های شهروند، جهان  صنعت، فرهیختگان،بانی فیلم و خبرگزاری‌های ایلنا،خبرآنلاین و…انعکاس یافته بود. فرهادی در این گفت‌وگو فیلم را موفق ارزیابی می‌کند:« مستند ازایران یک جدایی را دوست داشتم واز یک جایی این واقعیت را فراموش کردم که این مستند راجع به  فیلم خود من است و یا درباره اتفاقاتی است که برای من افتاده و مثل یک بیننده با فیلم همراه شدم.»فرهادی هم چنین درباره تشکیل گروه هنر و تجربه می‌گوید:« به نظرم این اتفاق،خیلی اتفاق نادری است و این گروه دراین مدت کوتاه،به خوبی  توانسته است خودش را ثابت کرده و تماشاگر خودش را  پیدا کند. فیلم‌هایی که اصلا به نظر می آید تماشاگرخیلی کمی داشته باشند دراین گروه که می‌آیند از آن‌ها استقبال می‌شود.زیرا این گروه سینمایی تعریف دارد وتماشاگر می‌داند که برای تماشای چه فیلمی می‌آیدو غالبا هم راضی از سالن سینما خارج می‌شود، چون سلیقه این نوع تماشاگر نزدیک است به تعریفی که این گروه از خودش ارائه داده است.»

گشایش جشن تصویر سال هم در رسانه‌ها بازتاب خوبی داشت و متعاقب آن به فیلم «روزمبادا» برگزیده بخش هنر و تجربه جشنواره سی‌وسوم فیلم فجر پرداخته بودند که در بخش جشنواره جشنواره‌های این رویداد فرهنگی به نمایش درآمد و جلسه پرسش و پاسخ آن با عوامل فیلم برگزارشد.

روزنامه ایران در صفحه هنری نگاهی دارد به تعدادی از فیلم‌های سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر که در میان آن‌ها اسامی چند فیلم بخش هنر و تجربه از جمله «روزمبادا»، «من دیه‌گو مارادونا هستم»، «در دنیای تو ساعت چند است» به چشم می‌خورد. «احتمال باران اسیدی» هم یکی دیگر از این فیلم‌ها است که بهمن عبداللهی نویسنده مطلب درباره آن نوشته‌است:«نخستین تجربه کارگردانی صناعی ها فیلم درخشانی نیست اما قابل تامل است و در بازنگری مجدد تدوین می تواند به اثری بهتر تبدیل شود به یک معنا نوید فیلم ساز ی با شاخک‌های حساس را می دهد.»

نشریه هنرمند هم گفت‌وگویی از کارگردان فیلم «انارهای نارس» منتشر کرده‌است. این فیلم از سوم اسفند در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید. مجیدرضا مصطفوی طی این گفت‌و‌گو اکران فیلم در گروه هنر و تجربه را مناسب‌ترین روش می‌داند:« به فکر می‌کنم موقعیت اکران در هنر و تجربه برای این فیلم مناسب‌ترین روش بود. با اینکه فیلم انارهای نارس هم بازیگر چهره دارد و هم قصه‌ای که مخاطب را با خود همراه کند و اگرچه مخاطب عام هم این فیلم را می‌پسندید اما وقتی اکران مناسبی در گروه هنرو  تجربه در نظر گرفته‌شد، تصمیم گرفتم  فیلم در این گروه به نمایش گذاشته شود. خبرگزاری ایسنا هم خبری درباره اکران فیلم انارهای نارس در گروه هنر و تجربه منتشر کرده‌است.