هنروتجربه:امروز ۳ اسفند ۱۳۹۳ هم روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به فیلم‌ها و مباحث مرتبط با گروه هنر و تجربه پرداخته‌اند . روزنامه شرق در صفحه فرهنگ و هنر خود گفت‌وگویی با شمس لنگرودی منتشر کرده است،در این گفت‌وگو که بهانه‌ی اصلی آن ایفای نقش این شاعر معاصر در فیلم «احتمال باران اسیدی» است لنگرودی می‌گوید:«بازیگری برای من از این به بعد شغل دوم نیست. چیزی است مثل شعر. امری که اگر جدی گرفته شود در درجه اول زندگی قرار می‌گیرد. من در سینما به عنوان یک شاعر نیامدم و نمی‌خواهم شعرم ابزاری برای سینما باشد. سینما عرصه تازه‌ای است که به نظر می‌رسد آرام‌آرام برای من دارد همان جذابیت شعر را پیدا می‌کند.»

همچنین اکران فیلم «انارهای نارس» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی خبری است که برخی خبرگزاری‌ها از جملهمهر،ایسنا،فارس و… به آن پرداخته‌اند.

در خبرگزاری فارس هم گفت‌وگوی با حجت‌السلام محمد علی زم،معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور  منتشر شده  است.ایشان در بخشی از  گفت‌وگو درباره فیلم کوتاه اشاره داشته:«فیلم کوتاه بسیار مهم‌تر از فیلم‌های سینمایی و بلند است. متأسفانه فیلم‌سازان امروزی می‌خواهند از آن زود عبور کنند ؛ فکر می‌کنیم همه بزرگی در فیلم بلند است. زمانی که گام در این عرصه می‌گذاریم (فیلم‌سازی بلند)، می‌بینیم ما نیز جزیی از کارنامه ناموفق آن شدیم.»

حجت‌الاسلام زم، ضمن تاکید بر دشواری و مانایی فیلم کوتاه این گونه فیلم‌ها را بسیار خلاقانه خوانده است : «سینماگران ما از فیلم کوتاه خیلی زود عبور می‌کنند و فکر می‌کنند فیلم کوتاه، کاری بچه‌گانه است و باید از آن بگذرند. در صورتی که در شعر هم کار کوتاه بسیار خلاقانه‌تر و هنرمندانه‌تر است. کسی که در سه دقیقه حرف‌های بزرگ می‌زند باکسی که در سی دقیقه حرف‌های بزرگ می‌زند، قطعاً تفاوت دارد.»
خبر نمایش فیلم «روزمبادا » به کارگردانی فائزه عزیزخانی در اکران نوروزی گروه هنروتجربه هم در رسانه‌های مختلف بازتاب داشت از جمله خبرگزاری‌های مهر،ایلنا و… که مطالبی در این ارتباط منتشر کرده‌اند.

 

برچسب‌ها: