هنر و تجربه: آیین دیدار فیلم «شب، بیرون» دریکی از سردترین و پرترافیک‌ترین شب‌های تهران برگزار شد. این مراسم شب گذشته با حضور عوامل فیلم و جمعی از سینماگران و روزنامه‌نگاران در موزه سینما برگزار شد. پیش از آغاز آیین دیدار به روال مراسم‌های گذشته پوستر این فیلم هم به‌رسم یادبود توسط حاضرین امضا ‌شد. اجرای این اکران ویژه را علی علایی از منتقدین باسابقه کشورمان بر عهده داشت که در ابتدای مراسم به درگذشت منتقد قدیمی زاون قوکاسیان اشاره کرد و پس‌ازآن با یادی از زنده یاد علی سجادی حسینی – پدر کاوه سجاد حسینی و  از سینماگران قدیمی سینما _  مراسم را ادامه داد  و کاوه سجاد حسینی را پسر خوب سینما خواند و او را باوقار، بادانش و نجیب معرفی کرد. در ادامه علایی به گفته خود به کاوه سجاد حسینی درباره فیلم‌سازی او اشاره‌ می‌کند «من به کاوه گفتم وقتی تله‌فیلم‌هایت را در تلویزیون و شیوه دستیاری‌ات را در فیلم‌های مختلف دیدم گفتم کاوه از مجرا  متفاوتی وارد جریان اصلی می‌شود ،کاوه تلاش کرد اولین فیلم بلند خود را بسازد، به جریان اصلی نپیوست و شمارا به جنس دیگری از سینما دعوت می‌کند»
کاوه سجاد حسینی نیز ابتدا از همکاران خود  دعوت کرد که بر روی سن بیایند، به خاطر این‌که بدون چشم‌داشتی به ساخت فیلم کمک کردند و اکنون تلاش آن‌ها به ثمر رسیده است.
سپس عوامل فیلم روی صحنه آمدند و با تشویق طولانی حاضرین روبه‌رو شدند. عوامل فیلم حاضر در مراسم شامل فیلم‌بردار :ابراهیم اشرفی ، تدوین گر :آرش زاهدی ، صداگذار : احسان افشاریان ،دستیار کارگردان : احسان سجادی حسینی ، برنامه‌ریز :چاوش هنرآموز ، مشاور رسانه‌ای :آیدا اورنگ ، سرمایه‌گذار :آرام محضری و بازیگران :فیلم سهیلا گلستانی، هوتن شکیبا، حسام محمودی و نگار عابدی بودند.
کاوه سجادی حسینی پیش از آنکه فیلم آغاز شود گفت «در  فیلمی که قرار است ببینید  تلاش کردم تا فرار کنم از فشارهایی که قرار است در سینما گریبان هر فیلم‌سازی را بگیرد. سعی کردم یک فیلم خیلی ساده و بی‌ادعا بسازم و دور بشوم از تله‌فیلم‌هایم.»
مادر کاوه سجادی حسینی هم که در سالن حضور داشت وقتی  روی سن آمد منقلب شد  از حضور حاضرین تشکر کرد  و گفت به پسرش افتخار می‌کند.
پس‌ازآن سجادی حسینی از هوتن شکیبا و حسام محمودی که در فیلم با یکدیگر کل‌کل می‌کنند خواست درباره فیلم صحبت کنند و شکیبا در پاسخ گفت دیگر کل‌کلم از بین رفته است و از دیده شدن فیلم در بخش هنر و تجربه اظهار امیدواری کرد. در ادامه علی علایی مجری برنامه به بازی هوتن شکیبا در طبقه حساس اظهار علاقه کرد و او را بازیگری مطیع و بامزه معرفی کرد و به لکنت خاص او در این فیلم اشاره کرد.
حسام محمودی بازیگر فیلم نیز از حضور سینماگران تشکر کرد و از بازی هوتن شکیبا تشکر کرد.
نگار عابدینی دیگر بازیگر فیلم نیز از حضار و همکاری با عوامل فیلم و کاوه سجادی تشکر کرد و گفت: « کاوه سجادی از دوستان قدیمی من است و همیشه یک‌گوشه چشمی در کارهایش به من دارد و کار کردن با او را دوست دارم به خاطر این‌که صداقت دارد و این به نظر من مهم‌ترین مسئله در هر نوع کار هنری است.»
سهیلا گلستانی هم که با تاخیر  به مراسم رسیده بود  گفت:« خوشحالم ازین که شمارا اینجا می‌بینم، این حضور حال خوبی دارد. این فیلم هم مثل خیلی از فیلم‌های دیگر با رنج ساخته‌شده است و برای دوستانی که در این زمینه کار می‌کنند مسئله تازه‌ای نیست. این رنج برای من معنای دیگری دارد، امیدوارم همین‌طور که از دل ساخته‌شده بر دل شما بنشیند.»
در انتهای مراسم علی علایی  درگذشت مادر محسن خستو  از مؤسسین موزه سینما و از مدیران باسابقه سالن‌های سینما را تسلیت گفت.
از سینماگران حاضر در مراسم می‌توان به علیرضا برازنده ،آنا نعمتی، مهراوه شریفی‌نیا، مجید برزگر، نوید محمد‌زاده، تینا پاکروان، مصطفی آل‌احمد ،بهزاد مصلح ،نائله شریفی ،گلاره عباسی، کیارش اسدی‌زاده، حمیده اکبری ،کیام یابنده ،رویا بختیاری ،بهاره مشیری ،امیر عزیزی، بابک محقق، صحاب زری‌باف ،کیوان کثیریان، محمد کارت، ساقی عطایی، مصطفی احمدی، علیرضا علویان، رضا سخایی،حسین باشه آهنگر، حمید باشه آهنگر، روزبه سجادی حسینی ، روشنک گرامی، پردیس احمدیه، سوگول غلاتیان و .. اشاره کرد.

برچسب‌ها: