هنر و تجربه: فیلم مستند «همه درختان من»ساخته رخشان بنی اعتماد با حضور مه لقا ملاح برای نخستین بار، روز یکشنبه در خانه سینما به نمایش در می‌آید.

مراسم رونمایی از تازه ترین مستند رخشان بنی اعتماد با عنوان «همه درختان من» به همت انجمن مستندسازان سینمای ایران روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه راس ساعت ۱۸ در تالار مرحوم سیف الله داد خانه سینما برگزار می شود.

فیلم مستند « همه درختان من» با حضور مه لقا ملاح، برای نخستین بار به نمایش در می آید. از مه لقا ملاح به عنوان «مادر محیط زیست ایران» یاد می‌شود. ملاح در سال ۱۳۷۳ با مشارکت همسرش و چند استاد دانشگاه علاقه‌مند به محیط‌زیست سازمان غیر دولتی زیست‌محیطی «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» را بنیان گذاشت. او در این رابطه می‌گوید: «به این نتیجه رسیدم که نام تشکل باید جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست باشد، زیرا خوب می‌دانستم و باور داشتم که زنان مربیان فطری در جوامع بشری هستند و بسیاری کار‌ها از ایشان ساخته است».

مه‌لقا ملاح انتقاد‌ها و اعتراض‌های زیادی به سوءمدیریت در حوزه محیط زیست داشته است. از جمله این اعتراض‌ها می‌توان به ساخت بزرگراه تهران- شمال که منابع جنگلی را تهدید می‌کند، اشاره کرد. وی در سن ۹۶ سالگی همچنان به فعالیت‌های خود در راه بهبود وضعیت محیط زیست ادامه می‌دهد.

عوامل سازنده مستند « همه درختان من» عبارتند از، تهیه کننده: مجتبی میرتهماسب، تدوین: شیرین برق‌نورد، تصویر: محمدرضا جهان پناه، صدا: حسن شبانکاره، رشید دانش، صداگذاری و ترکیب صداها: امیرحسین قاسمی، عکس: میترا محاسنی، مدیر پروژه: امیرحسین ثنایی، سرمایه گذاران: رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب و سیدمحمدرضا کاظمی دینان.