هنر و تجربه: هشتاد و هفتمین جوایز آکادمی علوم و فنون سینمای آمریکا موسوم به اسکار، صبح امروز ۲۲ فوریه در سالن کداک تیاتر لس‌آنجلس برگزار شد و برخلاف جریان معمول هرساله، که در آن به سینمای جریان اصلی بهای بیشتری داده می‌شود، امسال سال مستقل‌ها بود و این فیلم‌های مستقل بودند که جوایز اصلی را با خود به خانه بردند. فیلم «بردمن» توانست در رقابت با فیلم «پسربچگی» پیروز شود و تقریباً اکثر جوایز بزرگ اسکار امسال از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اریجینال و بهترین فیلمبرداری را از آن خود کند. جوایز بازیگری مرد و زن نقش اول هم به ترتیب به ادی ردماین برای «تئوری همه چیز» و جولین مور برای «آلیس آرام» رسید. بازیگران دو فیلم جمع و جور هم، اسکار بخش بازیگری مکمل را به دست آوردند: پاتریشیا آرکت برای «پسربچگی» و جی کی سیمونز برای «ضربه شلاق».
فیلم کوتاه «تماس تلفنی» نیز توانست جایزه بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کند. این فیلم در مورد داستان زنی است که در یک مرکز کمک‌رسانی تلفنی کار می‌کند و تلفنی از سوی یک مرد به او می‌شود که آن مرد بعد از فوت همسرش، قصد خودکشی دارد.
در بخش بهترین مستند نیز، مستند جنجالی «شهروند شماره چهار» لقب بهترین مستند سال را به خود اختصاص داد. «شهروند شماره چهار» در مورد زندگی ادوارد اسنودن، کارمند سابق سیا است که علیه این سازمان، دست به افشاگری می‌زند. «آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی از لهستان هم به عنوان بهترین فیلم خارجی انتخاب شد و فیلم «خط تلفن بحران: کهنه کارها شماره ۱ را بزنند» هم مجسمه طلایی را برای بهترین مستند کوتاه به خانه برد.

ida

در زیر منتخبی از اسکارهای اهدا شده به بهترین‌ها را می‌بینید:
بهترین فیلم: «بردمن»
بهترین کارگردانی: الخاندرو ایناریتو برای «بردمن»
بهترین فیلم نامه اریجینال: الخاندرو ایناریتو، نیکلاس جیاکوبونه، آلکساندر دینلاریس و آرماندو بو برای «بردمن»
بهترین فیلم نامه اقتباسی: گراهام مور برای «بازی تقلید»
بهترین بازیگر نقش اول مرد: ادی ردماین برای «تئوری همه چیز»
بهترین بازیگر نقش اول زن: جولین مور برای «هنوز آلیس»
بهترین بازیگر مکمل مرد: جی کی سیمونز برای «ضربه شلاق»
بهترین بازیگر مکمل زن: پاتریشیا آرکت برای «پسربچگی»
بهترین فیملبرداری : امانوئل لوبتسکی برای «بردمن»
بهترین تدوین: تام کراس برای «ضربه شلاق»
بهترین طراحی صحنه:آدام استوک هاوسن و آنا پینوک برای «هتل بزرگ بوداپست»
بهترین طراحی لباس:میلنا کانونرو برای «هتل بزرگ بوداپست»
بهترین مستند بلند: «شهروند شماره چهار»
بهترین مستند کوتاه :«خط تلفن بحران: کهنه کارها شماره ۱ را بزنند»
بهترین فیلم کوتاه :«تماس تلفنی»