هنر و تجربه: اکران «پریدن از ارتفاع کم» به کارگردانی حامد رجبی در نوروز ۹۴ قطعی شد. به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، پریدن از ارتفاع کم با بازی نگار جواهریان و رامبد جوان از ۲۳ اسفند در سینماهای گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. پریدن از ارتفاع کم چندی پیش در جشنواره برلین به نمایندگی از ایران حضور داشت و جایزه انجمن بین‌المللی منتقدان سینمایی موسوم به فیپرشی را به دست آورد. مجید برزگر که به همراه سعید آرمند به صورت مشترک تهیه‌‌کننده اولین فیلم حامد رجبی بوده است در گفتگو با ایسنا گفت: «این فیلم ادامه یک نوع نگاه متفاوت و درواقع نگاه متفاوت با سینمای ایران است که مایل بودیم در گروه هنر و تجربه اکران شود. در واقع با توجه به حضور نگار جواهریان و رامبد جوان فیلم ظرفیت اکران عمومی را داشت اما ترجیح ما اکران گسترده نبود. در این راستا از سوی مدیریت گروه هنر و تجربه تماس گرفته شد و قرار بر این شد فیلم در این گروه همزمان با نوروز اکران شود.»
حامد رجبی پیش از این در فیلم پرویز به همراه بردیا یادگاری و خود مجید برزگر نویسندگان مشترک فیلمنامه بودند و حالا مجید برزگر در جایگاه تهیه‌کننده است و حامد رجبی فیلم را کارگردانی می‌کند. پریدن از ارتفاع کم در جشنواره برلین در بخش پانوراما پذیرفته شد و علاوه بر جایزه فیپرشی، نامزد بهترین فیلم اول هم بود. برزگر اما می‌گوید عوامل فیلم دوست داشتند اولین نمایش فیلم در جشنواره فجر باشد. «این جایزه دستاورد خوبی برای اولین حضور یک فیلم اولی در جشنواره خارجی بود، اگرچه دوست داشتیم ابتدا این فیلم در جشنواره فیلم فجر نمایش داده می‌شد، اما با توجه به پروانه ویدیویی این فیلم و رد تقاضای ما برای تبدیل آن به پروانه سینمایی و اینکه درجه کیفی پایینی به آن دادند، این امکان فراهم نشد.» برزگر که این روزها تدوین سومین فیلمش «یک شهروند کاملا معمولی» را به پایان برده است، به همراه شهرام مکری دو کارگردانی بوده‌اند که فیلمهای‌شان در گروه هنر و تجربه با بیشترین میزان استقبال روبرو شد. او امتیاز بزرگ اکران فیلم در این گروه را این مساله ذکر می‌کند که تماشاگر در این گروه خودش فیلم را انتخاب می‌کند. «مخاطب گروه هنر و تجربه تکلیفش مشخص است و این‌که سینماهای این گروه در حال افزایش هستند. اکنون مشغول آماده‌سازی پوستر، تیزر و مواد تبلیغی برای فیلم «پریدن از ارتفاع کم» هستیم و امیدوارم تماشاگر واقعی این نوع فیلم‌ها از دیدن آن لذت ببرد. همان‌طور که پیش از این ، نمایش فیلم «پرویز» در این گروه با توجه به استقبالی که از آن صورت گرفت راضی هستم که البته اگر این میزان استقبال هم پیش نمی‌آمد رضایت داشتم، چون تماشاگر، خودش دیدن این فیلم را انتخاب کرده بود.»
“پریدن از ارتفاع کم” داستان زنی است که در چهارماهگی حاملگی، می‌فهمد که جنین در شکمش مرده، اما سکوت می‌کند و تصمیم می‌گیرد که به کسی در این باره چیزی نگوید. این فیلم سومین همکاری حامد رجبی با مجید برزگر است. رجبی پیش از پرویز در نوشتن فیلم‌نامه اولین فیلم برزگر «فصل باران‌های موسمی» نیز مشارکت داشته است.