هنر و تجربه: نخستین جشنواره فیلم‌های علمی اهواز عصر جمعه ۸ اسفندماه با برگزاری مراسم اختتامیه در مجموعه امام رضا شهرک نفت اهواز به پایان رسید و از برگزیدگان جشنواره تقدیر شد.
جشنواره دوازده جایزه اصلی داشت که هرکدام به نام یکی از بزرگان علم ایران نام‌گذاری شده بود و تفکیک بین فیلم‌ها براساس موضوع بود. در شب پایانی جشنواره جوایز و لوح‌های تقدیر اهدا شد. فیلم «شش قرن و شش سال» به کارگردانی مجتبی میرطهماسب برگزیده جایزه عمرخیام با موضوع فناوری، تحقیق، فضا، نجوم و آینده  و هم چنین جایزه هیات داوری نت‌پک(شبکه ارتقاسینمای آسیا) شد. این فیلم از مهر ماه در گروه هنر و تجربه به نمایش در آمد و اکران آن هم‌چنان ادامه دارد.
در این مراسم دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان، دکتر محمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز و جمعی از مسئولان استانی و کشوری و هنرمندان ایرانی و خارجی حضور داشتند.
هیات داوری ‌های متعددی آثار به نمایش درآمده در این جشنواره را قضاوت کردند. از جمله انجمن مستندسازان سینمای ایران که جایزه آن‌ها به فیلم در پناه بلوط ساخته مهدی نورمحمدی تعلق گرفت.  هیات داوری نتپک هم دیگر جایزه خود را به فیلم‌ مادرم بلوط به کارگردانی محمود رحمانی اهدا کرد. تعداد جوایز این جشنواره بسیار زیاد بود و بخش‌های دیگری مثل هیات داوران جوانان و دانشجویان و انجمن منقدان سینمایی هم برندگان خود را در مراسم اختتامیه اعلام کردند.
در حاشیه این جشنواره بخشی ویژه برای تقدیر از عدنان عفراویان بازیگر کودک فیلم باشو غریبه کوچک در نظر گرفته شده بود. عدنان عفراویان با دعوت مجری برنامه به روی صحنه رفت و بخش‌هایی از فیلم «باشو غریبه کوچک» برای حاضران به نمایش درآمد. حاضران در سالن نیز برای دقایقی عدنان عفراویان را تشویق کردند. پس از آن، بازیگر نقش باشو با حاضران در سالن صحبت کرد. او از بهرام بیضایی یاد کرد و گفت که از مسئولان تنها یک کیوسک می‌خواهد که برای امرار معاش خانواده و در امان ماندن از گرد و غبار در آن کار کند. افراد حاضر در سالن نیز او را به شدت تشویق کردند. کیوان کثیریان رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نیز به روی صحنه رفت و درخواست عدنان خطاب به مسئولان را بار دیگر تکرار کرد.

در آیین اختتامیه این جشنواره از حسین صافی پیشکسوت مستندساز خرمشهری با اهدای جایزه تقدیر شد.صافی که در زمینه ساخت مستندهای زیست محیطی فعال است تاکنون کارگردانی آثاری چون سیراف، صحرای زنده، میمند، حلزون ها، در حاشیه جنگل، مانگروها، گیاهان مناطق خشک و شور، دریاچه طشک، گنو، ساحل و دگردیسی را بر عهده داشته است.