هنر و تجربه: ریچارد لینکلیتر قبل‌ها در مقابل سوال علاقه‌مندان مبنی بر ساخت دنباله‌ای بر پسربچگی گفته بود که قصدی برای این کار ندارد اما به تازگی اعلام کرده که وقتی به چنین فیلمی فکر می‌کند، ایده‌های زیادی به ذهنش می‌آید و قصد این کار را در سر دارد.

خود او در این باره می‌گوید :«تا به حال قصد این کار را نداشتم ولی به تازگی به این فکر کردم که ۲۰ سالگی آدم، دوره خیلی مهمی است. در این سن است که می‌فهمید چه کسی هستید. به همین دلیل تصمیم‌ام در مورد ساخت یک دنباله عوض شده است.»
البته او اعلام کرده است که ساخت دنباله فیلم، لزومی ندارد که مانند ساختار غیرمعمول پسربچگی باشد یا مثل آن در دوره‌ای ۱۲ ساله فیلمبرداری شود. لینکلیتر اشاره‌ای هم به ساخت دو دنباله برای «پیش از طلوع» ساخت سال ۱۹۹۵ داشت و گفت که «پیش از غروب» در سال ۲۰۰۴ و «پیش از نیمه شب» در سال ۲۰۱۳ هم با گذر زمان در ذهن او شکل گرفتند و ممکن است این اتفاق برای پسربچگی هم بیفتد. «مثلا باید بگویم که حدوداً ۵ سال طول کشید تا بفهمم جسی و سلین (شخصیت‌های سه گانه معروف لینکلیتر) هنوز هم حرفی برای گفتن دارند و می‌توان بر اساس آنها فیلم دیگری ساخت. این موضوع در مورد شخصیت پسربچگی اما، احتمالا سرعت بیشتری خواهد داشت. ایده‌های خوبی دارد به ذهنم می‌رسد. اصلا موضوع خود فیلم پسربچگی هم همین‌گونه به ذهنم رسید».
این فیلمساز مستقل توضیح می‌دهد که از دغدغه‌هایش این است که به فضا و روح فیلمهای قبلی‌اش بازگردد. فیلم بعدی او «می‌خواهم در این مورد حرف بزنم» هم دنباله‌ای بر فیلم «گیج و مبهوت» او ساخت سال ۱۹۹۳ است که آن هم قصه‌ای مربوط به دوران دانشگاه دارد که خود لینکلیتر آن را «یک کمدی پرهیجان» و در «حال و هوای پسربچگی» می‌داند.
«خیلی دوست دارم با تیم بازیگری پسربچگی کار بکنم. همه‌مان دوست داریم با هم کار بکنیم. اما این دلیل اصلی برای این کار نیست. باید چیزی برای گفتن داشته باشید و با دیگران به اشتراک بگذارید. فعلا چیزی قطعی نیست.»
فیلم پسربچگی امسال از شانس‌های اصلی کسب اسکار به شمار می‌رفت که در شش بخش از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد بود ولی در نهایت مغلوب فیلم بردمن شد و تنها اسکار بهترین بازیگر مکمل زن را برای پاتریشیا آرکت به دست آورد.