هنر و تجربه: حالا که فصل جوایز به پایان رسیده است، فیلم‌های جدیدی وارد چرخه اکران خارجی شده‌اند که برخی از آن‍‌ها فیلم‌های مستقل جاندار  هستند. سایت ایندی‌وایر،  ۸ فیلم مستقلی که در ماه مارس اکران می‌شوند رابررسی و دلیل توجه به آن‌ها را هم آورده‌است:

۱- «ادامه دارد» (تاریخ اکران ۱۳ مارس)

کارگردان : دیوید رابرت میچل

میانگین امتیاز منتقدان: A-

چرا باید آن را دید: یک فیلم وحشت‌آور نوجوانانه که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. فیلم، حال و هوایی هم‌چون اسلشرهای «هالووین» و «کابوس در خیابان الم» را دارد ولی آن‌ها را به معنای بزرگ‌تری سوق می‌دهد و ترس از دنیای بزرگ‌سالی را با مضامین شوم و دلهره‌آور تلفیق کرده است.

۲ – «تا وقتی جوان هستیم» (تاریخ اکران ۲۷ مارس)

کارگردان : نوآم بوآمباخ

میانگین امتیاز منتقدان: B+

دلیل اهمیت: داستان بذله گویانه یک مستندساز که با چالش بالا رفتن سنش دست به گریبان است. کمدی‌ترین فیلمی که در حال حاضر قابل دسترس است؛  فیلم قبلی این کارگردان «فرانسس ها» بود که با استقبال منتقدان مواجه شد.

۳ – «جائوجا» (تاریخ اکران ۲۰ مارس)

کارگردان : لیزاندرو آلونسو

میانگین امتیاز منتقدان: B-

دلیل اهمیت: این فیلم جایزه فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم در جشنواره کن را گرفته است؛ وسترنی که در اواخر قرن ۱۹ می‌گذرد. بازی ویگو مورتنسن در فیلم هم از نکات قابل توجه آن است.

۴ – مستند «معرفی سیمور» (تاریخ اکران ۱۳ مارس)

کارگردان : اتان هاوک

میانگین امتیاز منتقدان: A-

دلیل اهمیت: سومین فیلم اتان هاوک در مقام کارگردان که شهرتش را به خاطر بازی در فیلم‌های ریچارد لینکلیتر به دست آوده است. مستندی شیرین و خلاقانه در مورد زندگی «سیمور برنستاین» نوازنده پیانو،که می‌گویند بهتر از فیلم‌های قبلی هاوک است.

۵ – «کومیکو، شکارچی گنج» (تاریخ اکران ۱۸ مارس)

کارگردان : دیوید زلنر

میانگین امتیاز منتقدان: A-

دلیل اهمیت: فیلمی که با حضور گرم بازیگر اصلی‌اش «رینکو کیکوچی» دلچسب شده است. فیلم، در نشان دادن غربت یک زن ژاپنی خیلی خوب عمل می‌کند و ابعادی شاعرانه دارد.

۶ – «خدای سفید» (تاریخ اکران ۲۷ مارس)

کارگردان : کورنل ماندروزو

میانگین امتیاز منتقدان: B-

دلیل اهمیت: برنده جایزه نگاه ویژه در جشنواره کن ۲۰۱۴؛ داستان دختری که مجبور می‌شود سگ خانگی اش را به خاطر نوع نژاد آن، آزاد کند.

۷ – «باشگاه شورش» (تاریخ اکران ۲۷ مارس)

کارگردان : لون شرفیگ

میانگین امتیاز منتقدان: C+

چرا باید آن را دید: لون شرفیگ به خاطر کارگردانی فیلم «تحصیلات» مورد توجه قرار گرفت. فیلم جدید او در مورد پیوستن یک پسر جوان به یک گروه نخبه در دانشگاه آکسفورد است.

۸ – «مردی از رنو» (تاریخ اکران ۲۷ مارس)

کارگردان : دیو بویل

میانگین امتیاز منتقدان: B

دلیل اهمیت: فیلم نئو- نوآر بویل، برنده بهترین فیلم از جشنواره فیلم لس آنجلس در سال ۲۰۱۴ شده است. فیلم شخصیت پردازی عالی‌ای دارد و انرژی خوبی در آن جریان دارد.

برچسب‌ها: