هنر و تجربه: تعدادی از رسانه‌های امروز (چهار شنبه ۱۳ اسفند) به فیلم‌هایی که در بخش هنر و تجربه به نمایش در می‌آیند، پرداخته‌اند که بخش کوتاهی از آن‌ها را مرور می‌کنیم.
در مرور اخبار سینمایی امروز، ایسنا به یک اتفاق نادر در سینمای ایران و احتمالا در سینمای جهان توجه کرده است. فیلم اول و آخر علی نصیریان که ۴۵ سال فاصله میان آن‌ها است، همزمان با هم در سینماها ایران اکران می‌شود. «ایران‌برگر» ساخته مسعود جعفری جوزانی به عنوان یکی از فیلم‌های نوروزی در ابتدای سال ۹۴ به روی پرده سینماها می‌رود و همزمان با آن فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی نیز در گروه «هنر و تجربه» اکران خواهد شد که در هر دو فیلم علی نصیریان ایفاگر یکی از نقش‌های اصلی است. این بازیگر سال جاری در سومین همکاری‌اش با مسعود جعفری جوزانی در فیلم «ایران‌برگر» به ایفای نقش پرداخت و پس از سه سال با این فیلم به جشنواره فیلم فجر آمد. نصیریان درباره حضورش در فیلم «گاو» ب گفته بود: سال ۴۲ نمایشی را به نام «گاو» در تلویزیون به صورت زنده اجرا کرده بودیم که درسال ۴۸ غلامحسین ساعدی نویسنده این کار داریوش مهرجویی را به ما معرفی کرد و گفت در حال نوشتن فیلمنامه‌ای با همین نام و موضوع هستیم و قصدشان این بود تا کاری تازه و سوای سینمای رایج بسازند، خواست گروه ما در این فیلم بازی کند که در نهایت فیلم ساخته شد . زمانی که در فیلم «گاو» بازی می‌کردم ۳۴ سال داشتم.بعد از این فیلم که موفق بود و من را به سینما علاقه‌مند کرد، مراقب بودم هر پیشنهادی را قبول نکنم.
خبرگزاری مهر و فارس طی گزارشی از استقبال عمومی فیلم انارهای نارس در سالن‌های هنر و تجربه شهرستان ها خبر می دهد. فیلم «انارهای نارس» در سینما «هویزه» مشهد، سینما «کاپری» گرگان و سینما «سوره» اصفهان بدون داشتن تیزر و بیلبوردهای تبلیغات شهری توانسته است مخاطبان را با خود همراه کند. اکران این فیلم در شهرستان ها با استقبال همراه بود. از سوی دیگر استقبال مخاطبان این فیلم در شهر تهران و در سینماهای آزادی، کوروش و خانه هنرمندان رو به افزایش است. طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است که سینما فرهنگ ۲ هم طی روزهای آینده به چرخه سینماهای نمایش دهنده این فیلم در تهران اضافه شود.
 مهر  خبر  اکران مستند «آتلان» ساخته معین کریم الدینی را هم منتشر کرده است. این مستند به عنوان بهترین مستند سی‌سومین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده بود و بیشترین جوایز جشنواره سینما حقیقت را از آن خود کرده است از جمله جوایز بهترین فیلم بخش بین‌الملل، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویر . این مستند نوروز ۹۴ در گروه سینماهای هنر وتجربه به نمایش در می‌آید.
برچسب‌ها: