هنر و تجربه: لیست ۵۱ فیلم  از ۹۷ فیلم شرکت کننده در چهاردهمین دوره جشنواره فیلم تریبکا مشخص شدند.  بخش مسابقه فیلم‌های داستانی و مستند، و بخش نگاه، از قسمت‌‌های مختلف این جشنواره هستند که فیلم‌سازها و استعدادهای جدید سینمای مستقل آمریکا و دیگر نقاط جهان را شناسایی می‌کند.

از آثار  که امسال در این جشنواره  به غیر از مستند «زنده از نیویورک» ، می‌توان به فیلم‌هایی همچون «داستانهای آدرال» با بازی جیمز فرانکو و اد هریس، اولین اثر «رید مورانو»ی فیلمبردار در جایگاه کارگردان به نام «علفزار» با حضور الیویا وایلد و لوک ویلسون، «مردان به نبرد می روند» به کارگردانی زاکاری تریتز ، فیلم «فرنی» (Franny) با بازی ریچارد گر و داکوتا جانسن و همچنین «دیکسی لند» با بازی رایلی کوگ و فیث هیل اشاره کرد.

فیلم‌های این جشنواره که از بین ۶ هزار و ۲۲۳ اثر انتخاب شده‌اند که از ۳۱ کشور متقاضی شرکت در جشنواره بودند. سی فیلم از بین فیلم‌های انتخاب شده آثار کارگردانان زن هستند.تریبکای امسال با مستند «زنده از نیویورک» افتتاح می‌شود. این مستند که نمایش آن در ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) است، سال‌های اولیه شکل‌گیری شوی معروف «برنامه زنده شنبه شب» و دلایل محبوبیت آن را بررسی کرده و توسط «بائو انگوین» کارگردانی شده است.

جشنواره تریبکا که محل برپایی آن نیویورک است، آوردگاه فیلم‌های مستقل محسوب می‌شود ، از ۱۵ تا ۲۶ آوریل (۲۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت) برگزار می‌شود. گفتنی است رابرت دونیرو و جین روزنتال از بنیانگذاران این جشنواره هستند.