هنر و تجربه: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز محلی است که به بهترین فیلم‌های کوتاه در هر گوشه از جهان بها می‌دهد. این جشنواره که یکی از بهترین ویترین‌های فیلم در آمریکای شمالی به حساب می‌آید، سالانه بیش از ۳۰۰ فیلم متفاوت را از بیش از ۴۰ کشور جهان به نمایش درمی‌آورد و آن‌ها را به مخاطبان هدف، معرفی می‌کند. این جشنواره در حال حاضر در حال دریافت آثار ارسالی است.

در سال‌های گذشته، فیلم‌های این جشنواره از قبیل «تماس تلفنی» (۲۰۱۴)، «خدای عشق» (۲۰۱۱)، «سرزمین اسباب بازی» (۲۰۰۹)، «مالکیت مطلق» (۲۰۰۸)، همگی بعد از نمایش در پالم اسپرینگز تا بردن اسکار بهترین فیلم کوتاه هم پیش رفتند.

در این جشنواره شش بخش وجود دارد که تنوع آن‌ها از پروژه‌های دانشجویی تا انیمیشن‌های کوتاه، متفاوت است. در این جشنواره، جایزه‌های مختلفی ارائه می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به جوایز نقدی، نگاتیو  و ارائه خدمات تولید فیلم، به مبلغ بیش از ۱۰۰ هزار دلار اشاره کرد که در انتظار برگزیدگان این جشنواره هستند. اما موفقیت در پالم اسپرینگز تنها آغاز کار است؛ برندگان این جشنواره در بخش فیلم کوتاه و انیمیشن کوتاه، برای شرکت در اسکار، واجد شرایط می‌شوند.

با توجه به نزدیک بودن مکان برگزاری این جشنواره در کالیفرنیا به هالیوود، جشنواره کوتاه پالم اسپرینگز، فضای ایده‌آلی برای ارتباط گرفتن با عوامل حرفه‌ای سینما مهیا می‌کند که می‌تواند منجر به پیشرفت کار فیلم‌سازان شود. برگزاری سمینار، کارگاه‌های تخصصی فیلم‌سازان و ملاقات‌های رو در رو با آن‌ها نیز از بخش‌های دیگر این رویداد معتبر هستند. در سال‌های گذشته ، نشست‌ها و کارگاه‌هایی با موضوع «چگونه ایده‌تان را به کار بگیرید» ، «با مدیر برنامه‌ها، مدیران و بازیگران ارتباط بگیرید» و … برگزار شده است.

بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵ (۲۳ تا ۲۹ خرداد ۹۴) در کالیفرنیا برگزار می‌شود.