هنر و تجربه: موسسه غیر دولتی آی‌اف‌پی (Independent Filmmaker Project)، تشکلی برای کمک به فیلم‌سازان مستقل و ارتباط دادن آن‌ها با عوامل حرفه‌ای فیلم‌سازی و مخاطبان است. این موسسه در سال ۱۹۷۹ در نیویورک آمریکا تشکیل شده است. IFP در آخرین اقدام خود، کارگاهی آموزشی با عنوان «هنر اقتصاد در فیلم‌سازی» در تاریخ ۷ مارس (۱۶ اسفند) برگزار می‌کند .
فیلم‌سازان جدید، دانشجویان فیلم‌سازی، تهیه‌کننده‌ها و کارگردانانی که قصد ساخت فیلمی دارند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و از راهنمایی‌های کارشناسان در حوزه فیلم‌سازی استفاده کنند و بیشتر با وجه اقتصادی فیلم‌سازی آشنا شوند.
این کارگاه یک روزه در نیویورک، با هدف آموزش دادن به فیلم‌سازان برای رسیدن به ثبات کاری حرفه‌ای در فیلم‌سازی برگزار می‌شود که در آن راهکارهایی برای مدیریت روند فیلم‌سازی، فروش، مذاکره و عرضه فیلم و هم‌چنین نحوه بهره بردن از بسترهای دیجیتال برای پخش، به اشتراک گذاشته می‌شود. در این کارگاه، مدیران و دست اندرکاران شرکت‌های فیلم‌سازی‌ای که در ساخت فیلم‌هایی همچون «ضربه شلاق»(whiplash)، «شکارچی روباه»(Foxcatcher) و «سرزمین ماجراجویی» دخیل بوده‌اند به همراه مدیر برنامه‌ها و سرمایه گذاران فیلم‌های «شب‌رو»، «هنوز آلیس» و «کیک»، سخنرانی خواهند داشت. اعضای هیئت مدیره کمپانی‌های فیلم‌سازی‌ای همچون سونی پیکچرز کلاسیکز، یو تی ای، وی اچ ایکس و … هم در این کارگاه حضور دارند. از نکات جالب این کارگاه، بررسی ساختار و نحوه تخصیص سوبسید برای فیلم‌ها در کشورهای اروپایی است. مرکز ملی سینما و تصاویر متحرک در فرانسه نیز طی این کارگاه، جزییات برنامه جهانی سرمایه‌گذاری در فیلم خود را به اشتراک می‌گذارند؛ برنامه‌ای که تا کنون ۶٫۷ میلیون دلار در سرمایه‌گذاری پروژه‌های فیلم‌سازی در سراسر دنیا کمک کرده است.