هنروتجربه: همچون گذشته در سه روز اخیر (۱۴-۱۵-۱۶ اسفند ۱۳۹۳) هم خبرهای بسیاری مربوط به گروه هنروتجربه در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها منتشر شد.

در صفحه فرهنگ و هنر روزنامه شرق یادداشتی کلی درباره مضمون فیلم «در درنیای تو ساعت چند است؟» از اوژن حقیقی منتشر شده است:«داستان زندگی چقدر عجیب است و خاطرات که لحظه‌ای رهایمان نمی‌کند. بیشتر اتفاقات روزمره از ذهن انسان پاک می‌شود، اما بعضی دیگر در حافظه کوتاه‌مدت باقی می‌مانند و بعد هم به انتخاب خود مغز به حافظه بلن‌مدت می‌روند. اینجاست که خاطرات دورونزدیک کنار هم جمع می‌شوند…»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین اکران فیلم «من دیه‌گو مارادونا هستم» که قرار بود  نوروز ۹۴  آغاز شود به درخواست تهیه‌کننده فیلم،جواد نوروزبیگی به زمان دیگری موکول شد تا شرایط برای نمایش مناسب‌تر باشد.

همچنین خبرگزاری‌های ایسنا و فارس به طور کامل به برگزاری دوازدهمین مراسم اهدای جوایز جشن تصویر سال پرداخته‌اند.

به گزارش هنرآنلاین:«آیین آغازین اکران نوروزی ۱۳۹۴ برای دومین سال پیاپی غروب دوشنبه ۱۸ اسفند در ایوان شمس برگزار می‌شود.در این مراسم علاوه بر رونمایی از فیلم‌های اکران نوروزی ۹۴ با حضور عوامل اصلی این آثار از سه فیلم گروه “هنر و تجربه” که در نوروز پیش رو به نمایش عمومی می‌رسند نیز رونمایی می‌شود.»

در خبرگزاری فارس،خبری مبنی بر انتظار برای پروانه نمایش برای فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده منتشر شده است.این فیلم که در جشنواره سی‌وسوم فیلم فجر در بخش هنروتجربه به نمایش درآمد .

امیرحسین ثقفی در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا از ناعدالتی در اکران فیلم‌ها می‌گوید و خاطرنشان می‌کند:«تشکیل گروه هنر و تجربه اتفاق خوبی است و از همان ابتدای شکل‌گیری من با وجود این گروه و عملکردش موافق بودم. یقین دارم در آینده، بسیاری از تهیه‌کنندگان خواستار این هستند که فیلم‌هایشان در گروه هنر و تجربه نمایش داده شود و عمدتا فیلم‌های استانداردی در این گروه نمایش داده می‌شوند. جایگاه «مردی که اسب شد» و نمایشش در این گروه کاملا درست است. این فیلم بسیار خاص و متفاوت است و مخاطب خاص خودش را می‌خواهد؛ جنسی از سینما که مخاطبش را در این گروه سینمایی پیدا می‌کند.»

خبرگزاری مهر از اکران فیلم «انارهای نارس» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در ساعت ۱۹ ( ۷۱اسفند ۱۳۹۳)در سینما آزادی با حضور عوامل فیلم خبر داد.هم‌چنین  فیلم «احتمال باران اسیدی» به کارگردانی  بهتاش صناعی‌ها در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ساعت ۱۶ در تالار ناصری خانه هنرمندان در جشن تصویر سال به نمایش گذاشته می‌شود.

برچسب‌ها: