هنر و تجربه: فیلم «صحنه‌های خارجی» به کارگردانی علیرضا رسولی‌نژاد در گروه هنر و تجربه برای نوروز اکران می‌شود. صحنه‌های خارجی ده سال پیش در جشنواره بیست و سوم فجر برای نخستین بار به نمایش درآمد و دیگر فرصت اکران عمومی پیدا نکرد. حالا پس از ده سال این فیلم از ۲۳ اسفند در ۵ سالن سینمای گروه هنر و تجربه در تهران و سینماهای این گروه در شهرستان‌های اصفهان، مشهد، اهواز، قم و گرگان به نمایش درخواهد آمد.
صحنه‌های خارجی داستان مرد میان‌سالی است که آپارتمانش را در اختیار شایان و شارلین برادرزاده‌هایش قرار می‌دهد و به سرزمین‌های شمالی می‌رود. شایان و شارلین در آپارتمان عموجان با نوشته‌هایی درباره وودی آلن، طبقه متوسط و سینمای ایران روبرو می‌شوند و مستند ناتمامی از عموجان می‌بینند که در آن موسی غنی‌نژاد،مراد فرهادپور و امید مهرگان حضور دارند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند فیلمی تجربی براساس ایده‌های عموجان بسازند. صحنه‌های خارجی در قالبی شبیه به فیلم-مقاله از جمله آثار تجربی است که بعد از سال‌ها در معرض نمایش گروه بزرگ‌تری از مخاطبان قرار می‌گیرد.
کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده این فیلم علیرضا رسولی‌نژاد است و محمد صمیمی فیلم‌برداری و صداگذاری و فواد عمرانی صدابرداری فیلم را انجام داده‌اند. رسولی‌نژاد کار تدوین طراحی لباس فیلم را هم انجام داده است.