هنر و تجربه: کمپانی پخش «ایندی پیکس فیلمز» در ماه ژانویه سال ۲۰۱۳، تحت عنوان تجاری ایندی پیکس تاسیس شد. این شرکت در طی همین مدت کوتاهی که از حیاتش گذشته، اقدامات زیادی را به انجام رسانده است  بر آخرین شیوه‌های موجود پخش فیلم متمرکز شده تا آن‌ها را در اختیار فیلم‌سازان مستقل و طرفداران این نوع سینما قرار دهد. طبق ادعای وب‌سایت این شرکت، ایندی پیکس، وسیع‌ترین حق انتخاب آنلاین را بین فیلم‌های مستقل سراسر دنیا ارائه می‌دهد؛ از جدیدترین فیلم‌های جایزه گرفته در فستیوال‌ها و کلاسیک‌های مستقل معروف گرفته تا مستند‌ها و فیلم‌های خارجی. این شرکت، فیلم‌ها را به صورت دی وی دی یا دانلود اینترنتی برای فروش می‌گذارد.

این پخش‌کننده مدعی است با متعهد بودن به روحیه فیلم مستقل، فرصت پخش آثار فیلم‌سازان این نوع فیلم‌ها را در عین حفظ حقوق اثرشان، مهیا می‌کند. همکاری نزدیک با فیلم‌سازان در مرحله بازاریابی و آماده‌سازی بسته تبلیغاتی، توافقات و حسابرسی‌های دقیق و شفاف مالی نیز، از امتیازهایی است که ایندی‌پیکس را از سایر همتایانش متمایز می‌کند. از فیلم‌سازان صاحب‌نامی که اثرشان را از طریق این شرکت پخش کرده‌اند می‌توان به اسپایک جونز، فیلم‌ساز برنده اسکار و سازنده «او» (Her) اشاره کرد که برخی فیلم‌هایش را به این طریق به مخاطبان ارائه کرده است.

ایندی پیکس خود را این‌گونه معرفی می‌کند: «ما دنیای سینمای مستقل را با سایت، بلاگ و ایمیل‌مان به راحتی در اختیار شما می‌گذاریم و فیلم‌های جدید، پیشنهادات ویژه و تبلیغات را به توجه شما می‌رسانیم.»

در روزهای گذشته تحت دو عنوان تعادل بین پخش در سالن‌های سینما و دیجیتال و محلی برای عرضه مستقل‌ها ، مواردی از دیگر پخش‌کنندگان سینمای مستقل در سینمای جهان را به شما معرفی کرده بودیم.