هنر و تجربه : شب ۱۷ اسفند ۹۳ سالن شهرقصه سینمای آزادی حال و هوای یک مهمانی گرم و دوستانه را داشت. بازیگر و کارگردان فیلم‌ «انارهای نارس» به میزبانی از انبوه مخاطبان فیلم خود پرداختند. آنا نعمتی و مجیدرضا مصطفوی رو در روی مردمی که برای تماشای انارهای نارس آمده بودند به صحبت نشستند و لابه‌لای بحث‌های گرم و صمیمانه پیرامون فیلم، عکس‌های یادگاری می‌گرفتند.
با شروع سانس و نشستن تماشاگران بر صندلی‌هایشان، آنا نعمتی جلوی پرده ایستاد و برای چند دقیقه به همه مخاطبان خوش‌آمد گفت:«افتتاح چندماهه گروه هنر و تجربه را به همه اهالی و دوستداران سینما تبریک می‌گویم. از شما مخاطبان عزیز که بین سینمای تجربی و سینمای تجاری خط فاصله می‌گذارید و اجازه نمی‌دهید این نوع فیلم‌ها مظلوم واقع شوند کمال تشکر را دارم.»
نعمتی با ابراز خوشحالی از اینکه بهترین سینماهای تهران در اختیار هنر و تجربه قرار گرفته است، گفت: «این بخش از سینمای ایران با حمایت و کمک مردم به زودی زود قدرت بیشتری خواهد گرفت و حتم دارم در آینده نزدیک سرآمد بخش تجاری سینما شود.»
بازیگر نقش انسی در انارهای نارس در بخشی از صحبت‌هایش از مخاطبان فیلم خواست بیشتر از هرچیز به معنا و مفهوم به کار رفته شده در این آثار بپردازند: «انارهای نارس به جای آنکه روی مخاطب تاثیرات ویژه بگذارد و قصه‌های چندگانه رایج را پیش ببرد، سعی دارد داستانی واقعی را روایت کند. متاسفانه مدت‌هاست از جنس آدم‌های این فیلم دور شده‌ایم.»
نعمتی در پایان صحبت‌هایش درباره تجربه کار با مجیدرضا مصطفوی گفت: «کار اول آقای مصطفوی برای من نقشی متفاوت را رقم زد و گمان نمی‌کنم دوباره روزی بتوانم چنین تجربه‌ای را داشته باشم. امیدوارم این کارگردان که کارهایش در جشنواره مسکو و سائوپائولو با استقبال روبرو شده است، در ایران نیز مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد تا بتواند دردهای اجتماع را بیان کند.»
در ادامه کارگردان فیلم نیز چند کلمه‌ای با مخاطبانش صحبت کرد. مصطفوی از گروه هنر و تجربه به عنوان یک «جریان فرهنگی اصلی» یاد کرد و در ادامه گفت: «مهم‌ترین اتفاق بعد از بین‌المللی شدن فیلم، تماشای فیلم در کنار مخاطبان است.»
در حاشیه این مراسم تراکت‌های تبلیغاتی فیلم با امضای آنا نعمتی و دست‌خطی از او با عبارت «شاد باشید» به تماشاگران هدیه شد.
مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار هنر و تجربه بار دیگر تجربه تماشای فیلم در کنار مخاطبان را لذت‌بخش عنوان کرد و از تداوم این حرکت در طول مدت اکران گفت: «پس از مشاهده استقبال مردم از فیلم، تصمیم دارم این ادای احترام به مخاطبان را در شهرستان‌های دیگر نیز ادامه دهم. به طور قطع در روزهای آینده همراه عوامل فیلم به سینماها و شهرهایی که فیلم درآن‌ها در حال اکران است خواهم رفت.»