هنر و تجربه: لئوناردو دی کاپریو قراردادی با شرکت پخش آنلاین «نت‌فلیکس» (Netflix) امضا کرده تا مجموعه‌ای از مستندهای مربوط به محیط زیست به شیوه  گفت و گو محور بسازد.

دی کاپریو که مالک  کمپانی فیلم‌سازی‌اش (ایپین وی پروداکشنز) است و این مستندها را در همان کمپانی جلوی دوربین می‌برد ‌، مجری طرح مستند نامزد اسکار «ویرونگا» (۲۰۱۴) با موضوع حیات وحش هم بود وپس از موفقیت آن، تصمیم گرفته تا طی شراکتی چند ساله با نت‌فلیکس، مستندهای زیست‌محیطی بیشتری را تهیه کند.

بازیگر «تایتانیک» در مورد این تصمیمش گفت :«کار کردن با شرکت نت‌فلیکس در زمان کار بر روی ویرونگا به ما فهماند که در مورد پروژه‌هایی که دوست داریم بسازیم و به مخاطبان ارائه کنیم دیدگاه مشترکی داریم. هیچ‌گاه به اندازه دوران فعلی زمان حیاتی‌ای برای سیاره ما و همچنین فیلم‌سازان مستعد  برای پرداختن به مشکلات محیط زیست نبوده است. امیدوارم که طی این همکاری با نت‌فلیکس، به مستندسازانی که چنین وظیفه حیاتی‌ای را انجام می‌دهند فرصت داده شود تا فیلم‌هایشان توسط مخاطبان سراسر دنیا دیده شود.»

دی کاپریو در سال‌های گذشته وقت و انرژی زیادی را صرف سخنرانی‌های مرتبط با حفظ محیط زیست کرده‌است. همین چند ماه پیش بود که او در نشست مربوط به تغییرات آب و هوایی در سازمان ملل سخنرانی  کرد و به سمت «سفیر صلح» این سازمان منصوب شد. موسسه خیریه او نیز میلیون‌ها دلار برای محافظت از گونه‌های حیوانی در حال انقراض و حمایت از زیست‌بوم‌هایی همچون جنگل‌های بارانی، اقیانوس‌ها و قطب جنوب، اهدا کرده است.

همکاری قبلی دی کاپریو و نت‌فلیکس «ویرونگا»،  که در بخش بهترین مستند، نامزد اسکار شد به کارگردانی اورلاندو وون آینسیدل، در پارک ملی کشور کنگو فیلم‌برداری شده و نگاهی دارد به تلاش‌هایی که در جهت مراقبت از این پارک ملی انجام می‌شود.

نت‌فلیکس تصمیم دارد از یک پخش‌کننده صرف فاصله گرفته و به یک کمپانی تولیدکننده تبدیل شود . قرارداد ساخت مستندهای زیست محیطی با کمپانی دی کاپریو هم در همین راستا است.

 

منبع: گاردین