هنر و تجربه: ایوان شمس سه شنبه ۱۹ اسفند میزبان اولین نمایش فیلم «پریدن از ارتفاع کم » در ایران بود. برای شرکت در این جلسه از منتقدین و اهالی رسانه دعوت به عمل آمده بود. در شبی که برف و باران تهران و شلوغی شب‌های عید، ترافیک سنگینی در شهر ایجاد کرد و رامبد جوان بازیگر فیلم به همین دلیل به تالار ایوان شمس نرسید، پریدن از ارتفاع کم برای بار نخست دیده شد.
در ابتدای جلسه، کیوان کثیریان از حضار تشکر کرد و از مجید برزگر تهیه‌کننده و حامد رجبی کارگردان فیلم خواست تا روی سن بیایند. برزگر که به همراه سعید آرمند تهیه‌کنندگان این فیلم بوده‌اند در صحبت‌هایش گفت: «خیلی هیجان دارم و انگار که اولین اکران نخستین فیلم است، در هر صورت خیلی خوشحال هستم که این فیلم در ایران اکران می شود، به حامد رجبی کارگردان پریدن از ارتفاع کم بابت ساخت این اثر تبریک می گویم،  ما گروهی هستیم که مسیر فیلم‌سازی خودمان را انتخاب کردیم و در آن جهت حرکت می کنیم.
خوشبختانه گروه «هنروتجربه» با پیدایش خودش، به اکران  فیلم‌های تجربی کمک شایانی کرد، امیدوارم که این حرکت استمرار داشته باشد و چون ما افقی را برای خودمان ترسیم کردیم و بر آن اساس، فیلم‌های خود را کلید می زنیم و اصلا توقع اکران با تعداد سالن بیشتر نداشتیم بلکه دوست داشتیم بستری را فراهم کنیم تا مخاطب خاص و تجربی سینما به دیدن آثار مورد علاقه خودش بنشیند.»
حامد رجبی نیز که پیش از این در دو فیلم نخست مجید برزگر «فصل باران‌های موسمی» و «پرویز» یکی از  فیلم‌نامه نویسان بوده است ، از تک‌تک عوامل فیلم تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد تماشاگران فیلم او را دوست داشته باشند.
رجبی فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه تهران است و در کارنامه او فیلم‌های کوتاهی مثل «گردش» و «دوچرخه سواری» به چشم می‌خورد. فیلم پریدن از ارتفاع کم در جشنواره برلین جایزه انجمن منتقدین فیپرشی را دریافت کرد.
علاوه بر نگار جواهریان و رامبد جوان بازیگران اصلی فیلم، محمود بهروزیان، مهر آل آقا، صدف احمدی، سعید اشتیاقی، شفق شکری، افشین لیاقت، علی اکبر مددی مهر، امیر حسین آصفی و ژیلا دایی از جمله بازیگران فیلم سینمایی «پریدن از ارتفاع کم» هستند.
از دیگر عوامل فیلم می‌توان به  ،مجید گرجیان: مدیر فیلم‌برداری ، لیلا نقدی پری :طراح صحنه و لباس ، رضا تهرانی: صدابردار ، اسماعیل منصف: تدوین ، حسین ابوالصدق : طراح و ترکیب صدا و  احمد آقاسیانی : عکاس اشاره کرد.