هنر و تجربه: پنجاه و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سان فرانسیسکو بین ۲۳ آوریل تا ۷ می (۳ اردیبهشت تا ۱۷ اردیبهشت) برگزار می‌شود. این جشنواره هر ساله جمعا نزدیک به ۴۰ هزار دلار به فیلم‌های داستانی و مستند برگزیده از سراسر جهان جایزه می‌دهد؛ تعداد فیلم‌هایی که امسال برای کسب جایزه گلدن گیت (جایزه مخصوص جشنواره سن فرانسیسکو برای مستندها و فیلم‌های تجربی) نامزد هستند، به ۱۹ عدد از کشورهای مختلف رسیده است. علاوه بر این ۱۹ فیلم، فیلم‌های کوتاه نیز در شش شاخه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در لیست اعلام شده فیلم‌های بلند، نام «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی و بازی ساعد سهیلی نیز دیده می‌شود. این فیلم محصول ایران، داستان عشق یک مهاجر افغانی و کارگری ایرانی است که امسال به عنوان انتخاب رسمی کشور افغانستان برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی به آکادمی اسکار معرفی شد.

از دیگر فیلم‌های مهم این جشنواره می‌توان به مستندهای «غربی» و «وولف پک» که در جشنواره ساندنس امسال برنده جایزه شدند و فیلم «قبیله» که در کن ۲۰۱۴ حاضر بود اشاره کرد.

جشنواره سن فراسیسکو متمرکز است بر  نمایش فیلم‌های درخور توجه بین المللی‌ای که هنوز در آمریکا پخش‌کننده پیدا نکرده‌اند و غالباً به آثار مستقلی که کمتر دیده شده‌اند، توجه می‌کند.اسامی برندگان این جشنواره روز ۶ می (۱۶ اردیبهشت) اعلام می‌شود.