هنر و تجربه: آکادمی علوم و فنون سینمایی آمریکا طی فراخوانی تاریخ دریافت فیلم‌های دانشجویی و شرکت دادن آن‌ها در بخش دانشجویی اسکار را اعلام کرد.

در واقع می‌توان گفت برای همه کسانی که رویایی گرفتن اسکار دارند و جلوی آینه خودشان را اسکار به دست تصور کرده و سخنرانی می‌کنند فرصتی فراهم شده تا شانسشان را امتحان کنند. ۱ ژوئن، (۱۱ خرداد) آخرین زمانی است که دانشجویان می‌توانند فیلم‌هایشان را برای آکادمی ارسال کنند.فیلم‌های ارسالی باید توسط دانشجویانی فرستاده شود که نهایتا یک سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی آن‌ها گذشته باشد و فیلم‌شان نیز در حد فاصل ۱ آوریل ۲۰۱۴ (۱۲ فروردین ۹۳) تا ۱ ژوئن ۲۰۱۵ (۱۱ خرداد ۹۴) ساخته شده‌باشد.

آکادمی اسکار، بخش فیلم‌های دانشجویی را در سال ۱۹۷۲ به راه انداخت. دانشجویان تاکنون  ۴۶ بار نامزد اسکار و هشت بار به صورت فردی یا مشترک، برنده اسکار شده‌اند. از میان دانشجویان اسکاری می توان به چهره‌های آشنایی چون جان لستر (کارگردان انیمیشن «داستان اسباب بازی» و مدیر شرکت پیکسار)، پیت داکتر(کارگردان انیمیشن «بالا»)، رابرت زمکیس (کارگردان «فارست گامپ») و اسپایک لی (کارگردان «مالکوم ایکس») اشاره کرد.

 

برچسب‌ها: